Sobota, 27.7.2024
HokejSport

Dynamu B končí sezóna

Pardubický B tým napsal za poslední dva týdny neuvěřitelný příběh, který bohužel končí v předkole play-off. Zde se Dynamo setkalo s našlapaným Přerovem, který byl favoritem celé série. Béčko ale nedalo soupeři nic zadarmo a do poslední chvíle srdnatě bojovalo o postup do čtvrtfinále.

Pardubice po parádní výhře 4:0 na domácím ledě musely vyhrát ještě příští zápas na stadionu soupeře, aby postoupily do čtvrtfinále. (Předkolo se hraje na dva vítězné zápasy). Na ledě Přerova se už bohužel nepodařilo zopakovat výsledek z prvního zápasu, a tak Dynamo B prohrálo těsně 2:3.

Třetí a rozhodující zápas se znovu odehrál na protivníkově ledě, i přes to ale bylo Dynamo odhodlané zápas vyhrát a postoupit do dalšího kola. Ačkoliv byla hra po čtyřicet minut velice vyrovnaná, do třetí třetiny nastupovali hráči béčka už s třígólovým mankem. Nastalo dvacet minut na obrat, který Dynamo B téměř dotáhlo do konce. Přibližně v polovině třetí třetiny se prosadil obránce Chabada a následně necelé tři minuty před koncem i útočník Pochobradský. Pardubice dělaly všechno pro to, aby dopravily puk do sítě, ale i přes smrtící tlak se vyrovnat nakonec nepodařilo. Pardubice B musely skousnout znovu těsnou porážku 2:3, i když svého soupeře výrazně přestřílely.

I přes toto smutné vypadnutí se dá hovořit o úspěchu, kdy béčko přečkalo v sezóně všechny nepříjemnosti a zakončilo ji s historicky nejlepším výsledkem.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.