Čech se stal Mistrem světa v karetní hře Pokémon

Čech se stal Mistrem světa v karetní hře PokémonJedenáctiletý Ondřej Kujal vyhrál v neděli 11. srpna 2013 jako první Čech v historii Mistrovství světa v karetní hře Pokémon.

Od 9. do 11. srpna 2013 proběhlo v kanadském Vancouveru Mistrovství světa ve sběratelské karetní hře Pokémon. Do Vancouver Convention Centre se sjelo několik set hráčů z celého světa, aby bojovali o tituly ve třech věkových kategoriích.

O zápis do historie a největší radost pro české barvy, se postaral jedenáctiletý Ondřej Kujal. Ten se na mistrovství vypravil jako úřadující Mistr republiky v nejmladší kategorii Juniors a v konkurenci dalších 114 hráčů získal titul MISTRA SVĚTA. Po šesti výhrách a jedné porážce v základní části naprosto ovládl vyřazovací část. Nejprve přešel přes tři americké hráče a ve finále porazil 2:1 na zápasy Yugo Sata z Japonska.

Čech se stal Mistrem světa v karetní hře Pokémon

Kromě krásného poháru a zážitků si Ondřej z Kanady přiveze příspěvek na školní pomůcky či školné v hodnotě 10.000 USD a po dobu jednoho roku bude dostávat nové produkty karetní hry v hodnotě 15.000 USD.

Do play-off ve své kategorii (Masters) postoupil také Martin Janouš. Ten však bohužel nepřešel přes první kolo vyřazovací části. I tak je umístění v TOP32 dalším hezkým výsledkem české výpravy.

Čech se stal Mistrem světa v karetní hře Pokémon

Pokémon je sběratelská karetní hra, která vznikla v roce 1999 na motivy oblíbené videohry od Nintenda a stejnojmenného kresleného seriálu. Otcem Pokémonů je Satoshi Tajiri, Japonec, který všechny Pokémony vymyslel a nakreslil, aby v roce 1995 svůj nápad nabídnul právě Nintendu. Od roku 1996, kdy se Pokémon jako kreslený seriál poprvé objevil, se stal obrovským fenoménem, který si dokázal získat milióny příznivců po celém světě.

Čech se stal Mistrem světa v karetní hře Pokémon

Aby se mohli hráči setkávat s novými kamarády a zlepšovat se ve hře, najdete na desítkách míst po celé České i Slovenské republice kroužky a kluby příznivců této karetní hry. Tam si mohou hráči nejen zahrát, ale také se zúčastnit turnajů a ligy o zajímavé ceny a poznat nové přátele.

Popularitu hry také vystihuje skupina příznivců na Facebooku, která čítá téměř 11.000 členů. Jedná se tak o největší skupinu pro děti na zmíněné sociální síti u nás.

Čech se stal Mistrem světa v karetní hře Pokémon

Více o Mistrovství světa v karetní hře Pokémon naleznete zde: http://www.pokemonworldchampionships.com/.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.