Neděle, 19.5.2024
HudbaKultura

Elektronický mág Nicolas Jaar vystoupí v srpnu v Praze

Elektronický mág Nicolas Jaar vystoupí v srpnu v PrazeJe tu Dobrá zpráva pro milovníky experimentální elektroniky. Svou první návštěvou Prahu poctí Nicolas Jaar. Chilsko-americký hudebník vystoupí 23. srpna 2017 v pražské Roxy. Vstupenky za 650 Kč jsou právě v prodeji na webu fource.cz, GoOut.cz a v síti Ticketpro.

Prvotinu Space Is Only Noise vydal Jaar už ve svých 21 letech. Kombinace psychedelie a tanečních beatů jej zařadila mezi světovou elektronickou avantgardu. Pro Guardian krátce na to řekl, že se nikdy neupíše žádné velké nahrávací společnosti a založil vlastní label Other People, částečně i na podporu hudebních projektů svých přátel včetně Davea Harringtona, se kterým působil v někdejším projektu Darkside.

 

 

 

Hudbě se Jaar věnuje bezmála deset let, ale svou druhou dlouhohrající desku vydal teprve vloni. Podobně jako jeho předchůdce, bylo album Sirens kritikou přijato velmi vřele. Sofistikovaně odvyprávěný příběh s nepřeberným množstvím zvuků, které vznikají a zanikají, detailů, které otevírají bránu posluchačově představivosti – Jaarův nenapodobitelný rukopis.

roxy.cz | facebook.com/NicolasJaar

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.