Úterý, 16.4.2024
HudbaKultura

Elektroswingový mág Parov Stelar v Praze předvede, jak mu sluší blues a jazz

Hudba Parov Stelar zní dnes v mnoha filmech, televizních pořadech a reklamách po celém světěMarcus Fuereder, známý pod svým jménem Parov Stelar, je nejúspěšnější umělec v Rakousku. Je nazýván zakladatelem “Electro Swingu” a jeho skupina, skupina Parov Stelar Band, je v velmi žádaná po celém světě, i v České republice. Jedním z jeho dalších vystoupení bude koncert 10. března 2018 v pražské Tipsport Aréně na Výstavišti v Holešovicích. Vstupenky za 800 Kč budou v předprodeji na Spotify, Ticketportal, GoOut.cz a Ticketpro. Na místě v den koncertu za 1000 Kč.

Hudba Parov Stelar zní dnes v mnoha filmech, televizních pořadech a reklamách po celém světě. Už jeho první EP Kiss Kiss a následující album Rough Cuts v roce 2004 mu okamžitě otevřeli dveře na mezinárodní scéně elektronické hudby. Jeho jedinečný zvuk, specifický přístup k hudební produkci a neortodoxní kombinace hudebních žánrů jej brzy učinily hvězdou taneční scény. S jeho následnými alby (Seven and Storm, Shine, Coco) a více než dvaceti EP si dokázal svoji pozici nejen udržet, ale dokonce s každou další nahrávkou a koncertem svůj
status neuvěřitelně posílil a dnes má miliony nadšených fanoušků po celém světě.

 

 

Parov Stelar je žádán také pro spolupráci s jinými věhlasnými umělci. Pracoval s Tonym Bennettem a Lady Gagou, Marvinem Gayem, Lanou Del Rey, Bryanem Ferrym, AronChupou a mnoha dalšími. Parov Stelar je nejúspěšnějším uměleckým umělcem Rakouska. Získal 7 rakouských hudebních ocenění Amadeus (2012: Best Electronic / Dance, 2013: Best Live Act, Best Electronic Act, Best Album, 2015: Best Electronic / Dance, 2016 : Nejlepší elektronika / Dance).

 

 

Nové album Parov Stelar s názvem The Burning Spider bylo vydáno letos v dubnu. Mnoho aspektů jedinečného zvuku Parov Stelar, které milují jeho fanoušci po celém světě, dokázal na nové desce zachovat, výrazně ho ale obohatil o nové vlivy. Na svých posledních albech se Parov Stelar vyprofiloval jako globální superstar elektroswingu, nová nahrávka se ale posunula také směrem k bluesovým a jazzovým prvkům. Více než 12 000 fanoušků ve vyprodané vídeňské Stadhalle nadšeně slavilo začátek The Burning Spider Tour na kterém bude opět vystupovat se svoji kapelou.

 

parovstelar.com | goout.net/ParovStelar

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.