Středa, 22.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

ELO Former Members se symfonickým orchestrem

ELO Former Members se symfonickým orchestrem28. listopadu 2011 ve 20:00 hodin, PRAHA – Kongresové centrum

Bývalí členové ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA zamíří do pražského Kongresového centra i s celým symfonickým orchestrem Pražské Kongresové centrum uvítá 28. listopadu 2011 bývalé členy legendární ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA alias ELO, kteří přijedou zahrát divákům své největší hity s doprovodným symfonickým orchestrem. Jejich hity vítězily v hitparádách a dodnes je hrají všechna rádia. Ještě nikdo nedosáhl takto perfektního spojení vážné hudby s rockem.

Kdo by neznal legendární Electric Light Orchestra alias ELO, kteří psali rockovou historii společně s Beatles, Rolling Stones, Pink Floyd či Queen. Většinu těchto skupin již na podiu vidět nemůžeme, ale právě bývalí členové Electric Light Orchestra se spojili v unikátním projektu THE ORCHESTRA – ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA Former Members a společně se symfonickým orchestrem předvedou českým divákům své jedinečné umění, a to 28. 11. 2011 v Kongresovém centru Praha.

V rámci koncertu se představí mimo jiné tito bývalí hudebníci ELO a ELO Part II:
Mik Kaminski (housle, ELO), Louis Clark (klávesy, ELO), Eric Troyer (zpěv, klávesy, ELO II), Phil Bates (sólová kytara, ELO II), Gordon Townsend (bicí, ELO II) a Glen Burtnik (zpěv, basová kytara, ELO II).

ELO Former Members se symfonickým orchestrem

Všichni známe jejich hity, které vítězily v hitparádách po celém světě a dodnes je hrají všechna rádia, připomeňme si např. Don’t Bring Me Down, Rock’n’Roll Is King, Twilight, Livin’ Thing, Do Ya, Confusion, Last Train To London, Ticket To The Moon, Hold On Tight, Calling America, I’m Alive, Evil Woman, Ma-Ma-Ma-Belle, Mr. Blue Sky, Xanadu a desítky dalších. Většinu těchto nestárnoucích hitů uslyšíte i v rámci pražského koncertu.

Vstupenky lze zakoupit exkluzivně v celé prodejní síti TICKET ART – www.ticket-art.cz, včetně všech poboček CK ČEDOK. 

 

O ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA

John Lennon v roce 1974 o skupině ELO prohlásil: “Kdyby ještě hráli Beatles, hráli by přesně stejně jako ELO!

Historie projektu ELO se začala psát v roce 1971 a trvá do současnosti. K založení nové skupiny vedla touha vytvořit něco nového. Všechny kapely měly rockové obsazení a k tomu jsou potřeba i dechové nástroje, ale skupina s klasickými smyčcovými nástroji a klavírem – to by bylo něco nového. 

Nekonvenčnost ELO se pak opírala o spojení netypických nástrojů. Vedle klasického rockového složení, muzikanti začali používat klasické smyčcové nástroje, hoboj, klarinet, klavír a také lidové nástroje. Hudba ELO se kvalifikuje jako klasický a progresivní rock. Jejich tvorba směšuje beatlesovský pop, symfonický rock a vážnou, klasickou hudbu. Kapela nahrála 12 studiových alb, získala 9 zlatých, platinových a multiplatinových desek.
Electric Light Orchestra jsou také autoři kultovního filmového muzikálu XANADU, ve kterém zazářila Olivia-Newton John.

 


ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA + ELO Part II. – Former Members

Ticket Art Productionse symfonickým orchestrem
Kdy: 28. listopadu 2011 od 20 hodin
Kde: PRAHA, Kongresové centrum
Pořadatel: Ticket Art Production
Ceny vstupenek:
  1. pořadí – 1 195 Kč
  2. pořadí – 995 Kč
  3. pořadí – 795 Kč
  4. pořadí – 595 Kč
  5. pořadí – 395 Kč

Více informací, biografii a diskografii ELO naleznete na webu www.the-orchestra-elo.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.