Energie irského tance 2014

Energie irského tance 2014Irská taneční akce pardubických, hradeckých kurzistů a taneční skupiny Ryengle přichází tradičně na sklonku školního roku. Setkání irských tanečníků je hustě protkané energií, která čiší z každého pohybu.

Komponovaný pořad ukazuje v první části umění irských tanců, které si za jeden školní rok osvojili tanečníci kurzů, které vedou dlouholetí tanečníci Hana Radilová a Štefan Švestka. „Kurzy jsou v podstatě prvním dlouhodobějším setkáním běžných lidí s irským tancem a je radost je sledovat, jak si za jeden rok najdou cestu k prvním irským tanečním krůčkům a choreografiím,“ řekl vedoucí tanečního kurzů v Pardubicích, Štefan Švestka. „Hradecké kurzy budou letos v programu hodně vidět. Pro mnohé z nich to bude první vystoupení před veřejností vůbec,“ všímá si Hana Radilová, vedoucí kurzů v Hradci Králové.

Diváci se v druhé polovině mohou, stejně jako každý rok, těšit na vystoupení taneční skupiny Ryengle, která program ENERGIE IRSKÉHO TANCE zastřešuje i po stránce organizační. I letos si připravila překvapení. Prozradíme, že letos to nebude z tanečního ranku.

Program začíná v pátek 23. května 2014 v 19 hodin v KD DUBINA v Pardubicích. Těší se na Vás všichni účinkující.

Energie irského tance 2014

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.