Český komiks oživí výstava v Litomyšli

Český komiks oživí výstava v LitomyšliLitomyšl – V městské galerii připravují výstavu, která se bude věnovat českému komiksu první poloviny dvacátého století.

Návštěvníci v domě U Rytířů od 7. prosince 2012 uvidí například Rychlé šípy Jaroslava Foglara a kreslíře Jana Fischera, tvorbu Josefa Lady nebo Ondřeje Sekory. „Zájem veřejnosti o komiks v současné době stále stoupá. Na výstavě budou prezentovány originální předlohy komiksových příběhů zapůjčené z Památníku národního písemnictví v Praze a pozůstalosti Josefa Lady, Ondřeje Sekory a dalších autorů,” uvedla ředitelka městské galerie Dana Schlaichertová.

Kromě toho budou vystaveny i další věci, například ježek v kleci, gramofonové desky, dobová vydání tisku nebo trojrozměrné tisky komiksových hrdinů.

Galerie v Litomyšli připravuje k expozici také doprovodný program, který bude zaměřený na základní školy i rodiny s dětmi.

Výstava vychází z koncepce knihy Heleny Diesing Český komiks první poloviny 20. století, která přinesla informace o pěti desítkách autorů, kteří se komiksu věnovali před rokem 1950. Nabídne pohled do světa Rychlých šípů, Osudů dobrého vojáka Švejka, Ferdy Mravence nebo Kapitána Ani Muk. Výstava začne 7. prosince a potrvá až do 13. ledna 2013.

Český komiks oživí výstava v Litomyšli

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.