Evropský futsal opět v Chrudimi

Evropský futsal opět v ChrudimiCHRUDIM – V pořadí šestý domácí mistrovský titul futsalistů FK ERA-PACK Chrudim způsobil, že Chrudimští se opět představí ve vrcholné evropské soutěži, kterou je v této populární a masově oblíbené míčové hře UEFA Futsal Cup.

Stalo se přirozené, že UEFA si váží organizátorských schopností tohoto východočeského celku a proto do Chrudimi, opět po roce, orientoval první kolo této evropské soutěže. Ve dnech 27. – 30. září 2010 bude Zimní stadion v Chrudimi hostit gruzínský tým Iberia 2003 Tbilisi, vítěze maďarské ligy a předkola UEFA Futsal Cupu ETO FC Györ a běloruský tým FC Mapid Minsk.

Předehrou chrudimského klání byly boje v kvalifikačních skupinách, což se však netýkalo českého mistra, který byl nasazen přímo do prvního kola. »Očekávám, že stejně jako v minulých ročnících uvidí diváci hodnotný sport, kterým se budou dobře bavit. Očekávám také, že díky agentuře REMOEX a partnerů se FK ERA-PACK Chrudim zhostí výtečně pořadatelského úkolu,« konstatoval ředitel turnaje, známý fotbalový internacionál Luboš Kubík.

Podle prezidenta chrudimského klubu Františka Tichého nebude postup do dalších bojů UEFA Futsal Cupu 2008/2009 jednoduchou záležitostí. »Přijede k nám v týmu Minsku prakticky běloruská reprezentace, bude tady již podruhé hrát Iberia Tbilisi, která se zhlédla v azerbájdžánském Baku a chce vytvořit podobně kvalitní tým. Již dnes tam mají šest Brazilců. A Maďaři? Posilují se brazilskými i rumunskými futsalisty, mají španělského trenéra a jdou výkonnostně nahoru. Věřím, že skvělé chrudimské publikum opět vytvoří našemu celku skvělou kulisu, abychom se mohli těšit na losování ELITE, které se uskuteční v sídle UEFA ve švýcarském Nyonu 12. října,« řekl Tichý.

Cacau, foto: (c) 2009 Jaromír Zajíček www.FotoZajda.czJaké je pořadí zápasů?

27.9.2010 
    17:00 -> Iberia Star Tbilisi – ETO FC Györ 
    19:30 -> FK ERA-PACK Chrudim – FC Mapid Minsk

28.9.2010 
    17:00 -> FC Mapid Minsk – Iberia Star Tbilisi 
    19:30 -> FK ERA-PACK Chrudim – ETO FC Györ

30.9.2010 
    17:00 -> ETO FC Györ – FC Mapid Minsk 
    19:30 -> Iberia Star Tbilisi – FK ERA-PACK Chrudim

Již tradičně se bude hrát na sportovním povrchu TARAFLEX SPORT M.

Vstupné na jednotlivé zápasy prvního kola UEFA Futsal Cupu v Chrudimi bude pro dospělé 60 Kč, pro důchodce, ženy a děti 40 Kč, pro majitele průkazek ZTP, ZTTP a pro děti do 150 cm výšky je vstup zdarma.

Předprodej vstupenek probíhá od 20. září v Informačním centru v Chrudimi. Prvních 30 kupujících dostane poukázku na dárek, který si vyzvedne první hrací den na pokladně Zimního stadionu.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.