Čtvrtek, 23.5.2024
HokejSport

Extraliga s Dominikem Haškem startuje

Čekání hokejových fanoušků je u konce. Již dnes 9. září 2009 začíná 17. ročník české hokejové O2 extraligy. Hokejisté HC Eaton Pardubice jej odstartují domácím duelem s celkem PSG Zlín. Utkání v ČEZ Areně začíná v 18.10 hodin. Přijďte se podívat na očekávaný comeback Dominika Haška!

“Jsme rádi, že čekání je u konce. Těšíme se hodně,” říká za celou kabinu pardubického A týmu její šéf – trenér HC Eaton Pardubice Václav Sýkora. Ten povede mužstvo do nového extraligového ročníku s novým asistentem. Jiřího Seidla nahradil Jan Votruba.

Na úvod extraligy přivítají Východočeši náročného soupeře. Hokejisté Zlína mají za sebou povedenou přípravu, kterou korunovali účastí ve finále Tipsport Hockey Cupu. “Čeká nás velmi zdatný protivník,” souhlasí pardubický trenér.

“Těžko si vybírat mezi týmy, čekáme, že soupeř bude hodně houževnatý, prokázal výbornou výkonnost v přípravě. Zlín vhodně posílil kádr, bude velmi nebezpečný, hraje organizovaně a zvýšila se jeho síla v útočné fázi,” pokračuje Václav Sýkora.

Podle něj uvidí hojně zaplněná ČEZ Arena kvalitní zápas. “Chceme do sezony vkročit vítězně. To je náš cíl!” vyhlašuje pardubický trenér.

Od pondělí trénují Východočeši v kompletním složení. Do přípravy se tak zapojili i hráči, které trápily zdravotní obtíže. K mužstvu se vrátil i bek Petr Čáslava, jenž reprezentoval na Českých hokejových hrách a byl zvolen kapitánem HC Eaton Pardubice.

“V posledních dnech jsme trénovali kompletní. Snad se za ty dva dny nestane nic mimořádného a budeme moci nasadit všechny hráče,” dodává Václav Sýkora s vírou, že pardubické hokejisty poženou hlasivkami zaplněné tribuny ČEZ Areny.

Aktuálně ze zlínské kabiny:
Zlín bude v úvodu extraligy citelně postrádat zraněného útočníka Jaroslava Balaštíka, nejistý je také start obránce Martina Hamrlíka, jenž utrpěl na tréninku poranění zubů. Přesto se finalista letošního Tipsport Cupu netají cílem bodovat.

“Museli jsme těsně před startem extraligy při absenci Balaštíka přeházet útočné řady. Což vzhledem k tomu, že jsme celou přípravu odehráli ve stejném složení, není příjemné. Los máme těžký, po návratu brankáře Haška nás čeká v Pardubicích velký psychický tlak,” řekl kouč Zlína Zdeněk Venera.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.