Extraliga svého vítěze nepozná, fotbalové soutěže pozastaveny

Krize nového typu koronaviru tvrdě postihla také sport. Poté, co vláda ČR vyhlásila nouzový stav, Český svaz ledního hokeje zrušil kompletní zbytek sezony. Pozastaveny jsou fotbalové soutěže.

Zatímco ve středu 11. března stále ještě svítala naděje na odehrání zbytku hokejové sezony a pokračování té fotbalové dle původního plánu, o den později bylo vše jinak. Vláda ČR vyhlásila v souvislosti s šířením koronaviru na území ČR nouzový stav na 30 dní. Zakázala akce nad 30 osob, vnitřní sportoviště, bazény, posilovny apod.

Ředitel hokejové Tipsport extraligy, Josef Řezníček, pozastavil play-off do 29. března. Když ale vláda vyhlásila nouzový stav a náležitosti s ním spojené, musel rozhodnout o zrušení zbytku sezony. Nejvyšší česká hokejová soutěž tedy poprvé ve své existenci (od rozdělení Československa) nepozná celkového vítěze. V celkové historii českého, potažmo československého, hokeje nezná nejvyšší tuzemská soutěž vítěze poprvé od konce 2. světové války. Kromě extraligy ale skončila sezona ve všech hokejových soutěžích. Jako postupující tým z Chance ligy do Tipsport extraligy byl uznán Motor České Budějovice, který suverénně a s obrovským náskokem opanoval základní část.

Všechny fotbalové soutěže jsou do odvolání pozastaveny. Problém ale mají kluby i s trénováním. V profesionálních týmech je mnohdy přítomno na tréninku více než 30 lidí. Ve světě už jsou také v karanténě celé týmy, například italský Juventus, kde se u jednoho z hráčů virus potvrdil.

Stále je otázkou, zda se odehraje seniorské mistrovství světa v hokeji a mistrovství Evropy ve fotbale. O hokejovém šampionátu by se mělo rozhodnout v nejbližší době.

Pozastavení či zrušení dosavadní sezony se samozřejmě netýká pouze fotbalu a hokeje, ale všech tuzemských sportovních soutěží. Doufejme, že celý stav bez velkých následků brzy skončí a sportovní soutěže se rozběhnou naplno.

foto: hckometa.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.