Famácká vánoční nadílka

Filmový klub Chrudimčtvrtek 17. prosince 2015 od 20 hodin, Městské kino Chrudim

Happy End (režie: Jan Saska, 6 min, animovaný)

Černá komedie o smrti s dobrým koncem, vylíčená ve třech kapitolách a pozpátku. Inspirací byla údajně hospodská anekdota o strastiplné cestě jednoho nebožtíka. Autor ji však přetvořil ve svérázný vypravěčský útvar, kdy až začátek filmu vysvětlí, o čem byl vlastně jeho konec – ten ovšem divák viděl na začátku! Takové malé české animované Pulp Fiction či Memento.

Furiant (režie: Ondřej Hudeček, 26 min, hraný)

Veselohra ve třech obrazech. Výrazně stylizovaný portrét dospívání Ladislava Stroupežnického. Aby se mohl stát zakladatelem českého jevištního realismu, musel nejprve zjistit, jaké je to být posledním romantikem. Trochu ve stylu Petera Greenawaye, trochu ve stylu Wese Andersona, na hranici mezi dokumentární rekonstrukcí a hraným filmem. Nejlepší snímek Famufestu 2015, nadto uvedený na mezinárodních festivalech v Sundance, Torontu a Karlových Varech.

Království banánových krabic (režie: Jan Vondráček, 9 min, dokumentární)

Majitel největší sítě antikvariátů v Praze obchoduje s obrovským množstvím knih, avšak knihy nečte. Rychlé a humorné zachycení zmatenosti jednoho člověka, který knihu chápe jen jako zdroj zisku. Mnoho jich vlastní, mnoho jich prodává, ale klid mu to evidentně nepřináší.

Co se děje s masem v létě (režie: Adam Rybanský, 12 min, dokumentární)

Otužilectví je víc než jenom sport. Jak si poradit s tropickým počasím v Čechách, může být pro otužilce až existenciální otázkou. Přitom lze najít místa, kde je i v létě voda ledová. Ale co když se tam nesmí?

Lesapán (režie: Pavel Soukup, 23 min, hraný)

Trochu pohádka, mnohem víc horor. Hajnému se v revíru objevil lesní duch. Je to přítel, či nepřítel? Zatímco se ho nebojácný chlapík snaží najít, hejkal si nachází cestu k jeho malé dceři. Žánrově a formálně vyspělé dílko s několika lekacími scénami a překvapivou pointou.

Salón Irena (režie: Šimon Štefanides, 5 min, hraný)

Krátká etuda připomene svým humorem a přesným zachycením situace filmy Miloše Formana či Ivana Passera. Stárnoucí manžel veze stárnoucí choť ke kadeřnici Ireně. Manželka chce ostříhat a obarvit vlasy, ale přeje si, aby to bylo stejné jako vždycky. Kadeřnice má ovšem nové barvy!

Eva’s Katze (režie: Šimon Štefanides, 9 min, hraný)

Eva Braunová žije ve vile v Mnichově, kde stále jen čeká na svého milovaného Adolfa. Kromě milostných schůzek se cítí sama a opuštěná. Jednoho dne se za oknem zjeví záhadná černá kočka, kterou si Eva záhy ochočí a zamiluje si ji. Adolf je však na vetřelce, který s ním soutěží o Evinu pozornost, alergický. Kdo z nevyhnutelného souboje odejde jako vítěz? Sebejistě natočená groteska s přesně načasovanými gagy a vynikajícími hereckými výkony Romana Luknára a Lenky Krobotové.

Famácká vánoční nadílka 

Vstupné je dobrovolné a libovolné: vyčkejte prosím, až se na scéně objeví divotvorný klobouk.

Průkaz na příští rok pořídíte za 60 korun u pokladny kina ve čtvrtek 17. prosince.
Děkujeme, že chodíte na klubové filmy. Budeme rádi, když nám napíšete na e-mail fkchrudim@email.cz.
Těšíme se na vaše podněty!

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.