Úterý, 6.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Famácká vánoční nadílka

Letošní Famácká vánoční nadílka bude opět bohatá. Na pásmo Famu v kině 02, které je vhodné pro celou rodinu, naváží dva mimořádně povedené krátké filmy pro dospělé. Večerem v kině vás provede režisér Tomáš Pavlíček a jestli vše klapne, dorazí i tvůrci některých filmů. 

 

Kdy čtvrtek 16. prosince 2021 
Kde Městské kino Chrudim

 

Pásmo Famu v kině 02 představuje neotřelé, humorné a žánrově pestré krátké filmy. Ve vtipném filmu 659 se stanete součástí příběhu beruško-pavoučí noční můry. Do tajů youtuberství proniknete s hraným snímkem Nebát se ničeho. Své nedoceněné výtvarné nadání se rozhodne ukázat malá Natálka ve filmu Základy umění. I parazit v psí mršině na skládce si zaslouží lásku. V loutkovém animáku Jsme si o smrt blíž vás dojme osud tvora, který hledá spřízněnou duši. Se zvířecí záchranářkou se seznámíme s příběhy handicapovaných zvířat, které našly své vytoužené domovy v animovaném dokumentu Azyl. Vesnická tancovačka začíná, sukně se točí. Uhrančivým příběhem o touze tančit vás provede oceňovaný animovaný snímek Rudé boty. A k tématu křehkosti vnímání svého těla se přiblížíte v příběhu čtrnáctileté Evy v závěrečném hraném filmu Zazpívej.

Krátkometrážní snímek Figurat v režii Jana Vejnara vás zavede na ranní směnu do fabriky na předměstí. Hvězdného Denise Lavanta v hlavní roli v něm potká několik znepokojivých událostí, jejichž dozvuk si možná odnesete z kina až domů….

Film Milý tati natočený režisérkou Dianou Cam Van Nguyen vykresluje hledání cesty zpátky ke svému otci prostřednictvím dopisů, které jí před lety psal z vězení. Co se vlastně v jejich vztahu stalo?

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz