Festival České hrady.cz míří i na Moravu

Festival České hrady.cz míří i na MoravuHudební festival České hrady.cz, který loni navštívilo během pěti prázdninových víkendů 30 tisíc lidí, byl oceněn jako nejlepší festival roku 2009 v rámci Hudebních cen televize Óčko. České hrady.cz letos expandují z Točníku, Kunětické hory, Švihova, Bezdězu a Rožmberku nad Vltavou, do třech různých moravských krajů. V druhé půlce prázdnin tak mohou lidé navštívit navazující festival Moravské hrady.cz na hradech Bouzov, Veveří a Hukvaldy.  Projekt festivalů na hradech bude tak nově v rámci svého šestého ročníku pokrývat v podstatě komplexně Českou republiku během celé letní festivalové sezóny. Předprodej lístků na Hrady.cz, skládající se tak ze dvou částí a představující kromě hudby také významné české a moravské památky, bude zahájen v první březnový den. V ceně vstupného, které se organizátorům v předprodeji opakovaně podařilo udržet pod hranicí pět set korun na dvoudenní festivalový program, je zahrnutá prohlídka jednotlivých hradů.

 

Festival České hrady.cz míří i na MoravuLetní kulturní festival v rámci dvouměsíčního festivalového turné přivítá během osmi prázdninových víkendů odhadem padesát tisíc návštěvníků, jimž organizátoři nabídnou hodinové koncerty předních tuzemských kapel a hudebních interpretů. V těsné blízkosti historických památek vystoupí v rámci hodinových koncertů Kryštof, Monkey Business, Aneta Langerová, Bratři Ebenové, Vypsaná fixa, Wohnout, Support Lesbiens, Dan Bárta, Katarína Knechtová, Horkýže Slíže, Sto zvířat, Toxique, PSH, Tomáš Klus a Sunshine. Dětští návštěvníci se mohou těšit na koncert kapely Kašpárek v rohlíku.

 

Páteční půldenní program se často odehraje přímo v areálech jednotlivých hradů. V rámci celodenních sobotních programů bude festival probíhat na dvou hudebních scénách, které vyrostou většinou v podhradí jednotlivých památek.

 

Festival České hrady.cz míří i na MoravuFestival nabídne další služby návštěvníkům, festivalová městečka budou poskytovat zázemí cyklistům a související sportovní program vznikající ve spolupráci s projektem Kolo pro život. Jednotlivé areály pojmou pohodlně tisíce lidí a nabídnou ubytování ve stanových městečkách zdarma. Koordinace kyvadlové dopravy a provozu přilehlých parkovišť bude probíhat za pomoci Policie České republiky a v součinnosti se zástupci jednotlivých obcí tak, aby co nejméně narušila chod jednotlivých lokalit.

 

Vstupenky za zvýhodněnou cenu jsou v předprodeji sítě Ticketstream od 1. března do 9. června v cenách 150 korun na páteční program a na sobotní program za 300 korun, poté za 170 a 350 korun. Vstupenky je možné zakoupit jako E-tickets i přes internet. Na místě budou lístky stát 200 a 400 korun. Hrady.cz se letos uskuteční v těchto termínech a na těchto místech: Točník ve Středočeskem kraji 9.-10.7., Kunětická hora na Pardubicku 16.-17.7., Švihov u Plzně 23.-24.7., Rožmberk nad Vltavou v Jižních Čechách 30.-31.7., Bezděz v Libereckém kraji 6.-7.8., Bouzov na Olomoucku 13.-14.8., Veveří v Jihomoravském kraji 20.-21.8. a Hukvaldy v Moravskoslezském kraji 27.-28.8.

 

Více informací na: http://www.ceskehrady.cz/, http://www.moravskehrady.cz/, http://www.hradycz.cz/

 

 

INTERPRETI:

Aneta Langerová
Bratři Ebenové

Dan Bárta

Gipsy.cz

Horkýže Slíže

Kašpárek v rohlíku

Katarína Knechtová

Kryštof

Monkey Business

PSH

Sto zvířat

Sunshine

Support Lesbiens

Toxique

Vypsaná fixa

Wohnout

 

TERMÍNY A MÍSTA:

Točník 9.-10.7.

Kunětická hora 16.-17.7.

Švihov 23.-24.7.

Rožmberk nad Vltavou 30.-31.7.

Bezděz 6.-7.8.

Bouzov 13.-14.8.

Veveří 20.-21.8.

Hukvaldy 27.-28.8.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.