Festival Fantazie 2016 už je minulostí

Festival Fantazie 2016Po roce jsme se opět vydali na Festival fantazie, konaný od 30. června do 10. července 2016. I letos pořadatelé připravili nabitý program, lákající široké spektrum fanoušků. Od fanoušků deskových her až po fanoušky anime, všichni si tu přišli na své.

Organizátoři rozdělili akci do několika budov, včetně přilehlých venkovních prostor, aby byli schopni uspokojit každého návštěvníka. Díky tomu bylo možno zahrát si deskovou hru v sále se 70 stoly určenými k hraní, využít jeden ze 60 herních zařízení a zahrát si tak nejnovější videohry, či se venku zúčastnit RPG, a to na vlastní kůži!

 

 

 

Hvězdy nejzářivější

Postavy z televizních obrazovek. To je způsob, jak přilákat i lidi, kteří by za normálních okolností o Festivalu Fantazie vůbec nepřemýšleli. Christopher JudgeLetos se organizátoři mohli pochlubit jmény opravdových hvězd. Jako prvního bych rád zmínil herce jménem Ty Olsson, kterého si jistě znají fanoušci seriálů Battlestar Galactica nebo Supernatural. Další herec, který přijal pozvání organizátorů, je Ian Beattie. Herec, jenž hraje v seriálu současnosti číslo jedna. Hádáte správně, pokud jste poznali že se jedná o představitele postavy Ser Meryn Trant, který je členem královské gardy Roberta Baratheona v seriálu Game of Thrones. Poslední herec, kterého bych chtěl zmínit je naše srdcová záležitost. Všichni milovníci starších seriálů, ke kterým se hrdě řadí i naše redakce, byli nadšeni z účasni světoznámého herce Christophera Judge, jenž se nesmazatelně zapsal do paměti diváků rolí Teal’ca v seriálu Hvězdná brána. Tito herci značně „zvyšují akcie“ pro stálé účastníky, ale i pro širokou veřejnost.

Hry jako zábava, ale i historie
Jeden celý sál byl věnován deskovým hrám. Hráči si mohli vybrat ze stovek her. At už jste chtěli strávit s hrou deset minut, nebo 4 hodiny, herní nabídka vám to vždy umožnila. Podobně fungoval i sál s videohrami. I zde jste mohli Někoho vyzvat na krátký match v Tekkenovi, nebo vyzkoušet příběhové hry typu The Last Of Us. Milovníky starých her mohlo potěšit Muzeum videoher, které bylo situováno v místnosti podobné sklepu. Nevíme, jestli to byl záměr, každopádně na nás dolehla atmosféra, při které jsme tyto historické hry hráli kdysi, když se jednalo o novinky. Za to organizátorům dáváme velké plus.

Festival Fantazie 2016
Přednášky nejsou nuda!
Tedy alespoň v podání zdejších přednášejících. Přednášky byla nakonec část Festivalu Fantazie, která nás pohltila nejvíce. V několika přednáškových místnostech jsme mohli poslouchat zanícené vyprávění lidí, kteří o nastolených tématech věděli první poslední, a rádi se s ostatními podělili o informace nebo názor. Součástí přednášek byly často i diskuse s diváky, což jen přidávalo programu na hodnotě. Přednášek bylo mnoho, my zmíníme alespoň Asian Style, Fantasy&History, GameLine, GateCon, SeriesCon a ThroneCon.

Zábava, kam se podíváš
Jak jsem již naznačil výše, program byl tak bohatý, že jsme nemohli stihnout vše, co bychom rádi viděli. A to je důvod, proč bychom se rádi na Festival Fantazie opět rádi vrátili i za rok. To je podle nás ta nejlepší vizitka, jakou mohou organizátoři takovéto akce dostat. A my už se těšíme na příští rok.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.