Středa, 7.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Festival Mácháč zná své headlinery

Festival Mácháč zná své headlineryNejvětší beach open air festival v ČR se koná jako každý rok na pláži Klůček u Máchova jezera. Finlandia Mácháč proběhne 18. a 19. srpna 2017. Pátečním headlinerem bude holandské duo W&W, které se k Máchovu jezeru vrací po čtyřech letech. První festivalový den se dále představí Ummet Ozcan, Dannic, Lost Frequences nebo Juicy M. Sobota bude patřit dvojici Sunnery James & Ryan Marciano. Program dvoudeního festivalu taneční hudby doplní přední čeští DJs jako například Audiorockers, Chris Sadler, EKG, Enrico, Lady A, Manene, Matamar, Matt Raiden, Michael Burian, nFiX & Candice, Richard Reynolds.

Willem van Hanegem a Wardt van der Harst se poprvé potkali během Trance Energy v roce 2007. Slovo dalo slovo a jejich společný zájem o taneční hudbu dal základ pro jejich první společné skladby jako Ensure nebo Show My Shuffle. První velký úspěch však přinesla až skladba Mustang, která se objevila na DVD Armin Only. Rychle byla převzata dalšími hvězdami jako Tiësto, Ferry Corsten, Markus, Schulz nebo Sander van Doorn, díky nimž se dostala během několika měsíců do povědomí stovek tisíců fanoušků po celém světě. Snažení W&W nakonec korunoval Armin van Buuren titulem pro nejlepší aktuální producentské duo.
Jako by se letos zdálo, že se producentský kruh uzavřel. Začátkem roku 2017 se cesty W&W a Armina opět zkřížily. Tentokrát v nové společné skladbě, kterou dali W&W oficiálně světu najevo, že s trancem rozhodně ještě nekončí. Právě této produkci by se měl věnovat jejich nový projekt NWYR.

Axwell již dříve prohlásil, že pokud by měla Swedish House Mafia nizozemskou verzi, tvořili by ji právě Sunnery James & Ryan Marciano. Tento rok se navíc setkají s Axwellem na jednom podiu v rámci poslední Sensation, se kterou jsou SJRM po léta spjati podobně jako legendární MC Gee. Jejich sexy tribal house ale nebude chybět ani v programu festivalu Finlandia Mácháč 2017, kde vystoupí jako headlineři druhého festivalového dne.
Příběh o tom, jak se Sunnery Gorré a Ryan de Lange jednoho dne potkali v obchodě s oblečením a přes společný hudební vkus odstartovali kariéru, zná už minimálně celý jejich rodný Amsterdam. Málokdy ale ví, že jejich pozice v rámci ostatních holandských umělců, je výjimečná. Jako jedni z mála vydrželi věrni u toho, co je proslavilo a vytvořili si vůj styl, ze kterého dokážou vybrousit nejen skvělý progressive house, ale i acid house nebo klubové groovy skladby. Sami o sobě nejčastěji tvrdí, že hrají tzv. sexy tribal.
SJRM se velmi rychle etablovali na světové taneční scéně. S kvalitní produkcí přišel respekt nejen kolegů, ale i budoucích hvězd. Jednou z nich byl např. v té době ještě neznámý teenager Nick van de Wall (Afrojack), který jim dával k poslechu svá dema.

Finlanda Mácháč
18. a 19. srpna 2017
Pláž Klůček u Máchova jezera
W&W, Sunnery James & Ryan Marciano, Ummet Ozcan, Dannic, Lost Frequences, Juicy M, Audiorockers, Chris Sadler, EKG, Enrico, Lady A, Manene, Matamar, Matt Raiden, Michael Burian, nFiX &

Více informací na www.festival-machac.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.