Pátek, 31.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Festival u jezera, to je Balaton Sound 2015

Balaton Sound 2015Každý rok zve MasterCard Balaton Sound přední světové DJs a hvězdné umělce EDM, letos do programu již přibyla jména jako Tiësto, Hardwell, Faithless, Axwell Λ Ingrosso, Dimitri Vegas & Like Mike, Nicky Romero a téměř padesátka dalších. Balaton Sound 2015, který se koná 9. – 12. července 2015, slibuje našlapaný program, krásnou pláž s osvěžujícími vlnami jezera, prostě nejlepší 4 dny tohoto léta.

Organizátoři festivalu Balaton Sound vždy usilují o účast největších světových hvězd elektronické hudby. O fantastickou nonstop party v Zamárdi se postarají dýdžejové takových kvalit jako Grammy ověnčený DJ a producent Afrojack, DVBBS, Boys Noize či Showtek. Line-up 2015 dále láká na hvězdy jako Joey Bada$$, famózní berlínské duo Pan-Pot, přijede také holadnský DJ a producent Quintino. Nezapomenutelný zážitek přinese bezesporu také show Vinai, Roni Size & Reprazent, Chris Liebing a SBCR DJ, známý také jako Sir Bob Cornelius Rifo z The Bloody Beetroots.

Balaton Sound se koná v malebném městečku Zamárdi. Po dohodě s místními orgány, že se akce zde bude pořádat alespoň do roku 2020, se organizátoři rozhodli pustit do rozsáhlých úprav a zlepšení infrastruktury, které mají za cíl zlepšit zejména ubytovací možnosti v areálu pro návštevníky festivalu. V rámci investic projektu se zaměří zejména na opětovnou výsadbu vegetace, tvorbu parků, stavbu silnic a pro případ extrémních dešťů také systém odtokových cest. Kultivace prostředí bude zahrnovat také zlepšení funkčního zázemí areálu. To vše s jediným cílem – zajistit ještě větší komfort pro návštěvníky.

Organizátoři festivalu opět slibují jedinečnou výzdobu areálu, hlavní pódia budou disponovat skvělým pyrotechnickým vybavením, návštěvníci budou okouzleni ohňostroji a obřími instalacemi na zemi i na vodě.

Balaton Sound 2015

Pozvání na MasterCard Balaton Sound přijal také AronChupa, výrazná švédská postava hudební scény, Elliphant, který je ve světě známý svými netypickými chytlavými jamy, šokujícími videi i svou nevyzpytatelnou přímočarou osobností. Vystoupí zde také Noisia Invites, trojice, kterou tvoří Noisia, Alix Perez a Teddy Killerz, stejně jako ODESZA, talentované duo elektronické hudby, které s sebou přiveze lákavou zasněnost, návykové bicí a pronikavě hlubové basy. Fadil El Ghoul, známý spíše pod svým uměleckým pseudonymem R3HAB je holanský DJ, který strhává davy nadšením po celém světě a v Zamárdi tomu bude zrovna tak. Z Holadska pochází také Tony Junior, hudební fenomém proslulý svým charismatem a chytlavými melodiemi. Frontman skupiny Faithless představí na Balaton Sound také svůj nový projekt Maxi Jazz & The E-Type Boys.

Již loňský rok se odehrála řada změn a zlepšení, za zmínku stojí například lepší řešení rozmístění jednotlivých pódií v rámci areálu tak, aby Main Stage, Party Arena a Terrace mohly pojmout ještě více návštěvníků. Podobné kroky se chystají i pro rok 2015, jejichž výsledkem by měla být nová unikátní instalace Terrace a výrazně větší stan pro Party Arenu – bude mít neuvěřitelných 5500 m2. Protože se Balaton Sound koná přímo na pláži balatonského jezera, organizátoři chtějí využít pobřežní prostor více než jeden kilometr dlouhý, aby vytvořili ještě více dějišť přímo na jezeře, s pódii věnovaným nejrůznějším subžánrům elektronické hudby a salónky hostící mezinárodní dýdžeje.

Balaton Sound 2015

Možnosti ubytování se také rozšíří. Hned vedle festivalového areálu bude zřízen VIP Camping pro ty návštěvníky, kteří hledají komfort a široký výběr služeb. Skalní fanoušci jistě ocení speciální dřevěné domky, přichystané karavany či stany hned vedle centra dění. VIP Camping bude mít také vlastní molo a vyhrazenou pláž, nabídne stan s internetem s možností neomezené surfování. Návštěvníci mohou kromě ubytování v kempech využít různé formy ubytování nejen v Zamárdi, ale také v sousedních městech jako Siófok nebo Balatonföldvár. Další informace budou zveřejněny příští týden.

AFROJACK, ALLE FARBEN, AME, ART DEPARTMENT, AXWELL /\ INGROSSO, BOYS NOIZE, CHARLI XCX, CHRIS LIEBING, DANNIC, DYRO, DVBBS, DIMITRI VEGAS & LIKE MIKE, DON DIABLO, EVA SHAW, FAITHLESS, FLOSSTRADAMUS, FIREBEATZ, FLIGHT FACILITIES, HARDWELL, INGROSSO, JASON DERULO, JOEY BADA$$, KASKADE, KLINGANDE, LAIDBACK LUKE, LOCO DICE, LUDACRIS, MOTI, NETSKY LIVE, NICKY ROMERO, NOISIA, OLIVER HELDENS, PAN-POT, RONI SIZE REPRAZENT, SHOWTEK, STADIUM X, QUINTINO, TIËSTO, THE BLOODY BEETROOTS (SBCR DJ SET), UMMET ÖZCAN, VINAI, ZEDD a další

Více informací a vstupenky na www.balatonsound.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.