Festiválek na klíček

Festiválek na klíčekV sobotu 18. května 2013 se v areálu Sokola Slatiňany sejdou současní a bývalí zpěváčci pěveckých souborů Klíček a Klíčenky, jejich rodiče, kamarádi a řada hostů, kteří jim přijdou popřát k narozeninám.

„Pěvecký soubor Klíček a Klíčenky slaví v těchto dnech krásných 30 let své nepřetržité existence. 11. května 1983 poprvé vystoupil Klíček ve Skutči na přehlídce pěveckých sborů mateřských škol a od té doby daroval stovkám dětí, jejich rodičům a přátelům a tisícům diváků nepřeberné množství radosti ze zpěvu, z hudby a především z opravdového kamarádství” říká o historii Chrudimského pěveckého souboru Iva Malinová, vedoucí pěveckého souboru Klíčenky.

 Program bude opravdu pestrý, kromě domácích Klíčenek a jejich sólistů vystoupí i mnoho hostů. „Zazpívají děti s maminkami z rodinného centra Mamaklub Chrudim, předškoláci z Mateřské školy Morašice a Tralaláček z Mateřské školy Strojařů, pěvecké sdružení Když-tak z Chrudimi, pěvecký kroužek Viola z DSS Slatiňany. Zatančí národopisný soubor Kuřátka Chrudim, taneční kroužek Step DSS Slatiňany. Písničky z pohádek zazpívá absolventka Deylovy konzervatoře Monika Mašková a pohádku zahraje soubor Kvítko z Mladoňovic. Dále přivítáme hosty a kamarády, se kterými jsme se na naší třicetileté cestě potkali” prozrazuje z programu Iva Malinová.

V areálu bude připraveno také hodně zábavy pro děti, stánek Českého červeného kříže a ukázka vybavení topolských hasičů.

Vstupné na akci je dobrovolné a výtěžek ze vstupného je věnován na pořízení kompenzačních pomůcek pro hendikepovanou 8 letou Klíčenku Lucinku Švecovou.

Pozvánka na Festiválek na klíček

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.