Filmový klub – Austrálie

Filmový klub - AustrálieFilmový klub Chrudim zve milovníky filmu na další promítání, které se bude konat ve čtvrtek 19. února 2009 od 20 hodin.

Díky tomu, jak velkoryse je tenhle epos vystavěn, budete mít v kině pocit, že jste se opravdu přenesli někam hodně daleko a viděli něco neobyčejného. Průvodcem vám bude malý kluk. Nullah je kouzelné dítě – a to doslova. Jako nemanželský syn domorodkyně a bělocha má v první polovině 20. století nelehkou pozici, ale po dědečkovi, místním šamanovi, zdědil  zvláštní schopnosti, které mu pomáhají přežít. Se svou matkou bydlí na upadající farmě, kam přijíždí upjatá anglická lady s úmyslem rodinný majetek prodat. Na místě je ale pod tíhou okolností nucena změnit plány. Nejdražší snímek, který kdy u protinožců vznikl, je plný romantiky, dobrodružství a napětí.

Originální název: Australia
Kategorie filmu: Drama / Válečný / Western / Dobrodružný
Produkce: USA / Austrálie, 2008, 165 min
Režie: Baz Luhrmann
Hrají: Hugh Jackman, Nicole Kidman, David Wenham, Bryan Brown, Bruce Spence, Jack Thompson, Bill Hunter, John Jarratt, Jacek Koman, Ben Mendelsohn, David Gulpilil, Essie Davis, Wah Yuen, Brandon Walters

Vstupné: 40 Kč s průkazkou, 70 Kč bez ní
Více na http://fkchrudim.unas.cz/.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.