Filmový klub – Bělehradský fantom

Filmový klub - Bělehradský fantomFilmový klub Chrudim zve milovníky filmu na své další promítání, které se bude konat tento čtvrtek 23. února 2012 od 20 hodin.

Bělehrad, hlavní město Socialistické federativní republiky Jugoslávie, srpen 1979. Prezident Tito je na své poslední diplomatické cestě: míří na summit Hnutí nezúčastněných zemí na Kubě. Mezitím doma budí rozruch muž jezdící po nocích v kradeném porsche kolem hlavního náměstí. Dokonce veřejně provokuje policii skrze oblíbenou rozhlasovou stanici. Jeho pronásledování nechtěně přerůstá ve stále větší show. Když se vrátí Tito, vláda začne vyvíjet velký tlak na policii. Fantom v bílém autu musí být odstraněn z ulic města! 

„Rychle a zběsile“ socialistické éry konce 70. let a jeden z nejúspěšnějších srbských snímků v poslední dekádě. Akční krimi film s dokumentárními prvky, natočený podle skutečného případu. Děj je nápaditě proložen svědectvími pamětníků: jejich vzpomínky dotvářejí mozaiku ne tak dávných časů, kdy byla beztřídní společnost vydávána za uskutečnitelný ráj na zemi. Sami však zjistíte, že ideologie se časem mění, ale hodnota značky Porsche je trvalá.

 


Český název: Bělehradský fantomFilmový klub - Bělehradský fantom 

Natočeno: Srbsko / Bulharsko / Maďarsko, 2009
 
Režie: Jovan B. Todorovic

Hrají: Marko Zivic, Radoslav Milenković, Nada Macankovic, Milutin Milosevic, Boris Komnenic

Délka:
 82 minut
Žánr: Akční / Krimi / Drama / Thriller

 

Odkaz na ČSFD – http://www.csfd.cz/film/279154-belehradsky-fantom/.

Vstupné: 40 Kč s průkazkou Filmového klubu, 70 Kč bez průkazky

Více na fkchrudim.unas.cz          

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.