Filmový klub Chrudim – Okno do dvora

Filmový klub Chrudim - Okno do dvoraFilmový klub Chrudim zve milovníky filmu na své další promítání, které se bude konat tento čtvrtek 9. dubna 2015 od 20 hodin v Městském kině Chrudim.

Fotograf Jeff je kvůli zlomené noze odkázán na kolečkové křeslo. Únik z nudy mu poskytne okno vedoucí přímo do dvora, odkud má výhled do bytů protějšího domu. Každodenní sledování nájemníků ho pohltí natolik, že začne jednoho podezřívat z vraždy manželky. Se svou elegantní přítelkyní se Jeff pustí do odhalování souvislostí mezi podivnými událostmi. Jeho neúnavná zvídavost a důvtip vedou k šokujícímu zjištění.

Dokonale vystavěný scénář, výtečné dialogy se štiplavými narážkami na odlišnou mentalitu muže a ženy, rafinovaná kamera. A skvělí James Stewart a Grace Kelly v hlavních rolích. Thriller o temných věcech pod povrchem všednosti je učebnicovou ukázkou, jak postupně zesilovat napětí tak, aby se zapotili i diváci.

 

 

 

 

 


Český název filmu: 
   Okno do dvora

Mysteriózní / Thriller / Romantický
USA, 1954, 112 min

Režie: Alfred Hitchcock
Předloha: Cornell Woolrich (kniha)
Scénář: John Michael Hayes
Kamera: Robert Burks
Hudba: Franz Waxman

Hrají: James Stewart, Grace Kelly, Wendell Corey, Thelma Ritter, Raymond Burr, Judith Evelyn, Ross Bagdasarian, Georgine Darcy, Irene Winston, Marla English, Alfred Hitchcock, Sue Casey, Kathryn Grant, Bess Flowers, Frank Cady, Anthony Warde, Len Hendry

Odkaz na ČSFD:            http://www.csfd.cz/film/4386-okno-do-dvora/

Vstupné:                          60 Kč s průkazkou FK, 90 Kč bez průkazky FK

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.