Středa, 4.10.2023
FilmKultura

Filmový klub Chrudim – Přežijí jen milenci

Filmový klub Chrudim - Přežijí jen milenciFilmový klub Chrudim zve milovníky filmu na své další promítání, které se bude konat tento čtvrtek 6. listopadu 2014 od 20 hodin v Městském kině Chrudim.

Adam, talentovaný hudebník ve stylu 60. let, žije v ponurém Detroitu. Zoufalý z toho, kam spěje svět, často přemýšlí o sebevraždě. V marockém Tangeru žije jeho tajemná přítelkyně Eva, milovnice poezie. Oběma je více než tisíc let. Před několika staletími se dohodli, že kvůli čerstvé krvi nebudou zabíjet lidi a budou ji shánět v nemocnici. Když se na scéně objeví mladší sestra Evy, šílená upírka s nezvladatelnými emocemi, začne ve městě docházet k podivným úmrtím. Vypadá to, že konec světa přeci jenom nastane a smrt není daleko. Ale ještě existuje naděje.

Velmi nezvyklá romance, která místo oslav její krásy ukazuje lásku jako nezbytnost, již přijímáme kvůli přežití. Pomalé tempo, hypnotická hudba, melancholicky laděná bezcílnost upíří existence a nikoli náhodná podobnost Adama a Evy se znuděnými a životem unavenými lidmi střední generace. To jsou hlavní přednosti snímku od režiséra, který bývá považován za krále amerického nezávislého filmu.

 

Český název filmu:  Přežijí jen milenci
Originální název: Only Lovers Left Alive 
Natočeno: Německo / USA / Velká Británie / Francie / Kypr, 2013, 123 min.

Žánr:
 Drama / Horor / Romantický

Režie
: Jim Jarmusch
Scénář: Jim Jarmusch
Kamera: Yorick Le Saux
Hudba: Jozef van Wissem
Hrají: Tom Hiddleston, Tilda Swinton, Anton Yelchin, Mia Wasikowska, John Hurt, Jeffrey Wright, Slimane Dazi

Odkaz na ČSFD – http://www.csfd.cz/film/297635-preziji-jen-milenci/ – 75 %

Vstupné: 60 Kč s průkazkou FK, 90 Kč bez průkazky. 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.