Filmový klub – Jeskyně zapomenutých snů

Filmový klub - Jeskyně zapomenutých snůFilmový klub Chrudim zve milovníky filmu na své další promítání, které se bude konat tento čtvrtek 19. dubna 2012 od 20 hodin.

Když v roce 1994 vstoupil francouzský archeolog Chauvet se svým týmem do neznámého jeskynního systému v malebném údolí řeky Ardeche, netušil, že učiní fascinující objev, kterým se zapíše do dějin. Narazil totiž na kolekci nástěnných maleb, jež jsou mnohem starší než předchozí nálezy. Po staletí hermeticky uzavřené místo vydalo kromě maleb i mnoho dalších stop po tehdejším životě člověka a zvířat.

 

Filmový klub - Jeskyně zapomenutých snů

Jeskyně je veřejnosti nepřístupná a věhlasný režisér byl prvním a zřejmě i posledním filmařem, který mohl v jejích prostorách natáčet. Nevšední dokument vás provede lokalitou, již příroda a naši předci uchovali ve stavu, v jakém byla opuštěna před 20 tisíci lety. Herzog se pokouší o pocitový návrat k jakémusi prvotnímu snění, k čistému vytržení člověka ze světa duchů. Sestupuje do hlubin historie, aby podobně jako pravěcí výtvarníci zkusil vystihnout magickou podstatu bytí a nechal diváka pocítit závrať tam, kde ji už není zvyklý vídat: v tichu, nehnutosti, prostotě tvaru.

 

 


Filmový klub - Jeskyně zapomenutých snůČeský název:
 Jeskyně zapomenutých snů

Originální název:
 Cave of Forgotten Dreams

Natočeno:
 Kanada / USA / Německo / Francie, 2010
 
Režie: Werner Herzog

Hrají: Werner Herzog

Délka:
 90 minut
Žánr: Dokumentární / Historický

V kinech ČR od: 27. října 2011

 

Odkaz na ČSFD – http://www.csfd.cz/film/283290-jeskyne-zapomenutych-snu/.

Vstupné: 40 Kč s průkazkou Filmového klubu, 70 Kč bez průkazky

Více na fkchrudim.unas.cz          

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.