Filmový klub – Rozbitý svět

Filmový klub - Rozbitý světFilmový klub Chrudim zve milovníky filmu na své další promítání, které se bude konat tento čtvrtek 20. února 2014 od 20 hodin v Městském kině Chrudim.

Temné drama s výrazným sociálním přesahem. Nejlepší britský nezávislý film roku 2012 a vítězný snímek loňského Febiofestu vás zavede na konec jedné obyčejné předměstské ulice, kde si lidé vzájemně vidí do kuchyní, ložnic a společných dvorků. Dál je už jen vrakoviště vyřazených přívěsů, automobilů a lodí jako příznačný symbol ztroskotanců. Místní děti si tam chodí hrát nebo si dát práska nebo se schovat, když chtějí být samy či pozorovat, jak odrostlejší teenageři zápolí s první felací.

 

Důmyslně pojatá mozaika příběhů, které spolu zdánlivě nesouvisejí. Pojítkem je jedenáctiletá Skunk, které právě začaly letní prázdniny. Její domov, okolí i škola se stávají místy zrady, kde se šťastné jistoty dětství začínají ztrácet v pochybnostech plných strachu. V životě totiž stačí jeden moment, a vše se začne sypat jako domeček z karet.

 

 

Český název: Rozbitý svět

Natočeno: Velká Británie, 2012
 
Režie: Rufus Norris
Scénář: Mark O’Rowe
Kamera: Rob Hardy

Hrají: Tim Roth, Eloise Laurence, Cillian Murphy, Bill Milner, Denis Lawson, Rory Kinnear, Robert Emms, Lino Facioli, Zana Marjanovic

Délka: 91 minut
Žánr: Drama

Filmový klub - Rozbitý svět

Odkaz na ČSFD – http://www.csfd.cz/film/321871-rozbity-svet/ – 79%

 

Nevhodný mládeži do 12 let | V kinech ČR od 17. října 2013

Vstupné: 60 Kč s průkazkou filmového klubu, 90 Kč bez průkazky.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.