Freddie Mercury stále bojuje proti AIDS

Freddie  MercuryPokud bychom měli hledat největší ikonu a symbol boje proti AIDS, automaticky mám před sebou jedno jediné jméno a to Freddie Mercury, jméno zakladatele a leadera skupiny skupiny Queen.

Freddie Mercury se stal obětí onemocnění AIDS 24. listopadu 1991. Svou nemoc oznámil světu, který o jeho zdravotním stavu dost dlouho spekuloval, den před svoji smrtí.

Zemřel na zápal plic v důsledku selhání imunitního systému svého organismu. Zpráva o jeho úmrtí otřásla celým světem a snad každý jsme si v té době začali uvědomovat hrozbu z rychle se šířící epidemie. Mnoho lidí se od toho dne začalo více zabývat problematikou HIV infekce a onemocněním AIDS, které si již vybralo svoji daň v podobě několika miliónů obětí.

 

Freddie Mercury

Je zapotřebí si stále tvorbou Freddie Mercuryho a skupiny Queen připomínat osud tohoto celosvětově známého umělce, osud, který může potkat každého z nás bez ohledu na věk, 

 

pohlaví, sexuální orientaci či náboženské vyznání.

Výroční koncert “The Queen” pořádaný k příležitosti 20. výročí Mercuryho smrti, který se koná 24. listopadu 2011 od 21.00 hodin na Občanské Plovárně na Malé Straně v Praze, připomene největší hity skupiny Queen v aranžmá žesťového uskupení Prague Brassivo.

Jedná se o koncert, který má zvukem žesťových nástrojů říci všem jeho návštěvníkům, že počet HIV pozitivních a nemocných AIDS stále stoupá.

Česká společnost AIDS pomoc, o. s. děkuje organizátorům a všem umělcům, kteří na tomto slavnostním večeru vystoupí, tímto koncertem nám pomohou v prevenci a v boji proti AIDS.

Freddie Mercury Tribute /25. listopad, Londýn, GB/
informace
Koncert k 20. výročí úmrtí Freddieho. Zahraje SAS Band Spikea Edneyho. Očekává se účast Briana a Rogera.

Vzpomínka na Freddie Mercuryho /9. prosinec, Plzeň, CZ/
informace
Speciální koncert skupiny Pilsen QUEEN Tribute Band u příležitosti letošních výročí.

27th International Queen Fan Club Convention /27.-30. duben 2012, Great Yarmouth, GB/
informace
Největší sraz fanoušku na světě. Koná se každý rok, účast je kolem 2000 fanoušků, nabitý program celý víkend, vystupují nejzajímavější cover skupiny a zajímavý hosté ze světa Queen.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.