Pátek, 29.9.2023
FutsalSport

Futsalisté Chrudimi se v osmifinále Ligy mistrů střetnou se Sportingem Lisabon

Ve čtvrtek 21. ledna 2021 se ve švýcarském Nyonu losovaly dvojice pro osmifinále futsalové Ligy mistrů. To bude mít i českého zástupce, kterým je FK Chrudim. V osmifinále se střetne se Sportingem Lisabon.

Chrudimští futsalisté postoupili do osmifinále Ligy mistrů po skalpech týmů Akaa (Finsko) a Differdange (Lucembursko). Do čtvrtečního losování Chrudim vstupovala jako nenasazený tým a bylo jasné, že v osmifinále se utká s jedním z osmi nejlepších týmů dle žebříčku UEFA. Ze seznamu, který obsahoval také Barcelonu nebo Benficu Lisabon, los nakonec Chrudimi přiřkl jiný portugalský tým z hlavního města, Sporting. O vysněný postup na elitní turnaj Final Eight pro nejlepších osm týmů se Chrudim se Sportingem utká v týdnu od 16. do 21. února 2021.

Futsalisté Chrudimi jsou momentálně v karanténě, jelikož testy před původně plánovaným středečním utkáním tuzemské nejvyšší soutěže odhalily pozitivní členy týmu. Zápas proti Ústí nad Labem je tak odložen a klub čeká na další postup od hygienické stanice.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.