Pondělí, 2.10.2023
Deskové hryVolný čas

GameCon: Největší festival her v ČR

GameCon: Největší festival her v ČRPřemýšlíte, jak strávit třetí červencový víkend?

17. – 20. července 2014 ožijí Pardubice stovkami nepočítačových her. Hostí již 20. ročník herního festivalu – GameCon.

GameCon je festival pro lidi všech věkových kategorií (nejčastěji mezi 12 a 40 lety), kteří chtějí strávit aktivní víkend výběrem těch nejlepších her v Česku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zahrát si můžete deskové hry od téměř všech českých vydavatelů a i když v deskoherně najdete jistě i Monopoly, byla by škoda nevyzkoušet jednu z dalších propracovaných her – Osadníky z Katanu, Bang, Carcassone a stovky a stovky dalších. Hry, které neznáte, vám ochotně vysvětlí organizátoři přímo na místě a zahrají si s vámi jedno testovací kolo. Sehnat další hráče je snadné – vždy se najde někdo, kdo hledá další účastníky ke hře. Deskoherna je středobodem celého festivalu, otevřena je od 8:00 do 24:00 hodin a vstupné je zcela dobrovolné – odměňte festival podle toho, jak se vám na něm líbilo.

GameCon: Největší festival her v ČR

Akční hry znamenají především protáhnutí kostí v těle. Můžete si vyzkoušet, jaké to je velet vesmírné lodi na hře Artemis či se pořádně smáčet na vodni bitvě zvané Aféra Watergame. Čeká na vás ale i laser game, papírové šachy nebo Trojboj (kombinaci tří různých her) nebo boje o vlajku v podobě Capture the Flag.

RPG hry či LARPy se v Česku těší stále větší oblibě. Jedná se o rolové hry ve kterých se ocitnete v kůži některé z postav a společně se spoluhráči vytváříte unikátní příběh. U stolních RPG her popisujete jejich činy a mluvíte jejich ústy, veškeré prostředí však zůstává ve vaší fantazii, podobně, jako když čtete knihu. V LARPech si toto všechno naopak vyzkoušíte naživo.

GameCon: Největší festival her v ČR

Díky RPG hrám (či hrám na hrdiny, chcete-li) a LARPům prožijete neuvěřitelné příběhy. Jako elfové a trpaslíci budete prozkoumávat zapomenuté hvozdy či ruiny starobylých měst, podíváte se do viktoriánské Anglie či se vydáte na lidstvem nově obydlený měsíc. Dospělí hráči se pak mohou ocitnout v kůži rockové hvězdy ve hře Rocker či okusit i vážnější témata lidského života ve hře Choice.

 

Kdy: 17. – 20. července 2014
Kde: Pardubice

Web: http://gamecon.cz

 

GameCon: Největší festival her v ČR

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.