Neděle, 19.5.2024
ChrudimPříroda a ekologie

Geologická vycházka do okolí Chrudimi

V neděli 23. června 2019 můžete vyrazit na komentovanou vycházku, jejímž cílem budou zajímavé geologické lokality v okolí Chrudimi.

Trasa povede severním okrajem Národního geoparku Železné hory. Vyjdeme z Chrudimi na Podhůru ke Kochánovickým rybníkům, dále na zříceninu hradu Rabštejnek, dále se vydáme směrem ke Stolanům a po prohlídce lomu v lese u Stolan se vydáme do Rabštejnské Lhoty. Po geologických lokalitách bude provázet geolog Jan Doucek. Uvidíme nejčastější druhy hornin, které se   v okolí města vyskytují, a dozvíme se o jejich využití. Část navštívených míst budou lomy, většinou již opuštěné, ale u Stolan se podíváme do pískovcového lomu, který znovu ožívá a bude využit pro volnočasové aktivity. Kromě geologie se budeme také věnovat houbám a rostlinám. Mykolog Radek Doležal se k nám přidá u Kochánovických rybníků a představí běžné druhy hub.  Jak geologické podloží ovlivňuje rostliny, vysvětlí botanička Naděžda Gutzerová.

Sraz je v 9:00 u smuteční síně v Chrudimi, návrat do Chrudimi pěšky, popř. bude možné využít linky hromadné dopravy z Rabštejnské Lhoty. Předpokládaný návrat kolem 16:00.  Svačinu, pití a dobrou trekovou obuv s sebou.

Další informace na tel. čísle 723 004 397 nebo gutzer@centrum.cz.

Akce se koná díky finanční podpoře Pardubického kraje a Města Chrudim.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.