Pondělí, 2.10.2023
HudbaKultura

George Ezra zavítá se svým turné Wanted on Voyage do Prahy!

george.ezra_-_wanted.on.voyage_-_plakat3V pondělí 10. listopadu 2014 zahraje od 20:00 v pražském Lucerna Music Baru vycházející hvězda britské folkrockové scény George Ezra, jenž se do českého povědomí dostal především svými singly Budapest a Did You Hear The Rain?, které v poslední době úspěšně okupovaly vrchní příčky předních světových a radiových hitparád.

 

George Ezra, celým jménem George Ezra Barnett je teprve jednadvacetiletý zpěvák a skladatel původem z Velké Británie, který debutoval albem Wanted on Voyage, jež vyšlo 30. června 2014 a právě s tímto albem vyráží na turné, při němž hodlá zavítat také do našich končin.

Ezra zakládá svůj osobitý styl na kombinaci hlubokého hlasu (díky němuž někoho možná překvapí jeho útlý věk, protože čistě jenom podle hlasu zní, jakoby byl mnohem starší), s nímž však dokáže jít i do velice překvapivých výšek a relativně prostého, avšak o to více úderného a „trefného” hudebního doprovodu. Ten je často velice jednoduchý, ale v tom nejlepším slova smyslu – instrumentální složka není obalena do škodlivého množství přidaných elektronických efektů a zbytečných úprav, což je v dnešní době zajisté příjemná změna.

 

Hlavním rysem Ezrových písní je základ stojící kdesi na pomezí folku a bluesu, který je následně podle potřeby doplněn rockovými nebo naopak popovými prvky. Díky tomu písně z alba nepůsobí jednotvárně, ale zároveň, díky již zmiňovanému společnému základu ani rozpolceně či nesourodě, jak to u některých alb bývá.

Více snad již stačí jen říci, že pokud se vám tedy takovýto styl hudby líbí nebo jste rovnou fanoušky George Ezry, určitě si v kalendáři dopředu uvolněte místo, ať si takovouto událost nenecháte ujít!

Ceny lístků se pohybují okolo 450 Kč a lze je objednat přes internet (například zde) či zakoupit v prodejnách sítě Ticketpro nebo přímo na pokladně Lucerna Music Baru.

~tz~

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.