Středa, 7.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Harlej, Alkehol a Turbo v Hlinsku

harlej_alkehol_turboLetní série kulturních akcí v amfiteátru hlineckého pivovaru nabídne tento víkend další lákavou akci. V sobotu 14. července 2012 se můžete těšit na nadílku toho nejlepšího, co nabízí domácí rocková scéna.

Přední české rockové skupiny Harlej, Turbo a Alkehol připravily pro své východočeské fanoušky výjimečnou akci.

V sobotu 14. července se totiž vystřídají v jeden den na jednom podiu v příjemném prostředí amfiteátru Rychtář. Harlej i Turbo zde navíc pokřtí svá nová alba a vystoupení Alkeholu proběhne v duchu oslavy dvaceti let existence kapely. Všechny tři kapely odehrají plnohodnotné koncerty.

Harlej patří mezi stálice české rockové scény už sedmnáct let. V poslední době se skupina propracovala k velké popularitě i díky energickým rockovým koncertům, které patří k tomu nejlepšímu, co můžete na domácích pódiích zažít. Nejen v tomto regionu to potvrzují jejich vyprodaná vystoupení v kulturních domech. Nové album z března 2012 nese název Teleskopický tele a skupina jej představuje na aktuálním turné, doposud největším ve své historii. Na koncertech samozřejmě kromě novinek zní ty největší hity jako Pověste ho vejš, Z cuby kiwi, Svařák, Přirození, Zfetovanej a mnoho dalších.

Dalšího interpreta také není nutné představovat, protože patří ke stálicím domácí scény přes třicet let a do českých rockových vod přinesl nesmrtelné hity jako Chtěl jsem mít, Hráč nebo Láska z pasáží. Kromě těchto známých písní na koncertu Turbo představí navíc nové hity z aktuálního alba Žár.

Třetí kapela rockového večera si na podium odskočí z turné ke dvaceti letům své existence. Ke kulatým narozeninám Alkehol nadělil svým fanouškům 2CD s názvem 20 let na tahu, které obsahuje 30 největších hitů a jsou zde i dvě zbrusu nové písně jako bonus. Mezi výběrem nechybí Život je krátkej, Nonstop, Anděl strážnej, Hospodo nalejvej a nebo Buráky.

Brány amfiteátru Rychtář v Hlinsku se v sobotu 14. července otevřou v 17:30, nabitý program začne chvíli poté, tak přijďte včas. Vstupenky jsou k dostání v běžných předprodejích a v síti ticketstream za vstřícných 240 Kč. Na místě bude jejich cena 290 Kč.
Příjemné koncertní prostředí opět nabídne velkokapacitní stany, mnoho míst k sezení, výčepy s různými druhy piva Rychtář a kvalitní technické zázemí. U amfiteátru bude opět připravené vyznačené parkoviště pro větší komfort návštěvníků, dostatečné sociální zázemí se stalo již standardem. Jako další zavítají toto léto do Hlinska ještě skupiny Horkýže Slíže nebo Tři Sestry.

Více informací naleznete na stránkách www.letosrychtarem.cz nebo na facebooku.

Program Léta s Rychtářem 2012:
09. 06. MICHAL DAVID
23. 06. RYCHTÁŘ FEST (TOMÁŠ KLUS, MANDRAGE, UDG, TLESKAČ, VYPSANÁ FIXA a další)
14. 07. HARLEJ + ŠKWOR + TURBO
11. 08. HORKÝŽE SLÍŽE + STO ZVÍŘAT + PIPES & PINTS + POLEMIC
31. 08. TŘI SESTRY

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.