HC Chrudim povedou Pavel Rohlík a Jiří Seidl

HC ChrudimŽádné mužstvo nemůže zůstat bez lodivoda. Toto pravidlo ctí i vedení klubu HC Chrudim, proto na dnešním tréninku, který předcházel večernímu hokejovému svátku, představilo mužstvu novou trenérskou dvojici. Ve večerním východočeském derby proti HC VCES Hradec Králové nastoupí k lavičkám týmu s orlicí na prsou hlavní trenér Pavel Rohlík a jeho asistent Jiří Seidl.

Konec spekulacím. Rozluštění velké neznámé je tu. Na lavičku chrudimského celku neusedne nikdo z bývalých trenérů, nebude to ani žádná z legend českého hokeje a přesto se jedná o trenéry, kteří již prokázali své kvality. Na otázku, co rozhodlo ve prospěch Pavla Rohlíka a Jiřího Seidla odpovídá generální manažer Petr Tankos: „Jsem přesvědčen, že Pavel Rohlík přinese do mužstva nový impuls.“

Současný kouč extraligové pardubické juniorky se objevil také na střídačce mužské soutěže po boku Miloše Říhy, se kterým společně dovedli pardubický Moeller ke druhému místu v sezóně 2006/2007. Vynikající výsledky jsou podepsány jeho jménem v pardubické líhni a letošní famózní let extraligových juniorů byl vstupenkou mezi chrudimské barvy.

„Pardubická juniorka v této sezóně ještě neprohrála a dokázala zvítězit ve všech sedmnácti odehraných utkáních. Pavel Rohlík má zásadní zásluhu na tom, že jsou pardubičtí junioři tak vysoko,“ upřesňuje svojí volbu Petr Tankos a pokračuje: „Ti nejlepší junioři, kteří hrají v Pardubicích, přicházejí k nám do Chrudimě. A tady vidím ideální návaznost, aby ´mládí´ dostalo přednost. Trenér Rohlík tyto hráče velmi dobře zná a bude s nimi moci dále pracovat na nové úrovni.“

Zapojení mladých a dravých juniorů do chrudimského hokeje je jedním z dalších plánovaných impulsů, které by měly oživit dosavadní letošní tápání. Chrudimští junioři, z nichž se mnozí pyšní bilancí jednoho i dvou bodů za utkání, jsou novou generací silných hráčů a nadějí pro český hokej. „Juniorská liga, je pro ně málo,“ přikyvuje trenér Rohlík. „Aby se zlepšili, musí jít mezi muže. Tam musí ukázat, že na to mají. Tito kluci jsou schopni hrát i extraligu,“ věří svým svěřencům.

Pro post asistenta trenéra byl vybrán zkušený Jiří Seidl. Před sezónou odešel z Pardubic, kde působil jako asistent Václava Sýkory, trénovat druholigové Sršně z Kutné Hory. Dnes se vrací do východních Čech, aby pomohl Chrudimi najít ztracenou jiskru. Roli asistenta trenéra si vyzkoušel také v extraligových Pardubicích, kde s Milošem Říhou získal v sezóně 2002/2003 druhé místo, na které o rok později navázali pátou příčkou v konečném umístění. K místu asistenta se vrátil znovu po odchodu Ladislava Lubiny a s Václavem Sýkorou dovedli tým Moelleru Pardubice v loňské sezóně k pátému místu.

 

Více na www.hc-chrudim.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.