Herálec nabídne na podzim exkluzivní koncerty

heralecPo letní pauze se do kulturního domu Herálec opět vrací přední české hudební skupiny. Program druhé poloviny jedenácté koncertní sezóny je opět nabitý. Můžete se těšit na jedinečná vystoupení kapel Divokej Bill, Kryštof nebo legendárního Olympicu a mnoha dalších.

Podzimní koncertní maraton odstartuje pardubická bigbeatová skupina Mogul v sobotu 18. září. Otevírací rozjezdová akce se stala jednou z tradic, které ke KD neodmyslitelně patří stejně jako vánoční Štěpánská, jež koncerty uzavírá na konci prosince.

V sobotu 2. října nabídne herálecký program rockovou legendu, která se do kulturního domu vrátí po neuvěřitelných devíti letech. Tak dlouho oplynulo od koncertu skupiny Olympic, kdy kulturákem zněly hity jako Želva, Jasná Zpráva nebo Dynamit. Ať už patříte mezi pamětníky historie kapely Petra Jandy a nebo jen máte rádi české rockové pecky, nenechte si tento výjimečný koncert ujít.

O týden později se kulturní dům pomyslně přesune do moravských vinařských oblastí. Letos poprvé bude totiž v Herálci probíhat Vinobraní se skupinou Normal 03. Zábava s unikátní atmosférou, vínem a burčákem je naplánovaná na 9. října.

Poctivý český rock v podání skupiny Harlej obsadí herálecké podium 30. října. Sálem o tomto sobotním večeru budou hrát notoricky známé písně z rockoték, tentokráte ovšem v živých verzích. Těšte se na songy jako Svařák, Pověste ho vejš, Zfetovanej a mnoho dalších.

Příznivcům punkrocku jistě udělá radost premiérové vystoupení legendárního Visacího Zámku 12. listopadu. Jejich hity jako Traktor nebo Cigára formovaly českou punkovou scénu již před dvaceti lety. Ovšem i aktuálně dokážou zabodovat jako se singlem Známka punku. Program tohoto pátečního večera navíc okoření mladší partička Dukla Vozovna.

Podzim si přední česká poprocková skupina Kryštof po halách nechala pro koncerty s intimnější atmosférou. Mezi vybranými kluby a sály samozřejmě nemůže chybět Herálec, kam zavítají zcela poprvé 20. listopadu. Zahrají písně z aktuálního alba Jeviště jako Malý Princ nebo Cyráno, ovšem koncert bude jistě postaven na známých hitech Obchodník s deštěm, Atentát, Lolita nebo Rubikon.

Divokej Bill hrál v Herálci poprvé v roce 2001 pro pár desítek lidí. A taky poprvé v historii tento kulturní dům vyprodal v předprodeji v roce 2005. Tedy není lepší místo, které by mapovalo růst Divokýho Billa z malé kapelky v přední českou rockovou hvězdu, vždyť zde také odehrál šest koncertů. Ten sedmý Billové zahrají 4. prosince ve společnosti přední slovenské ska partičky Polemic. Tedy vedle hitů Znamení, Plakala, Malování, Dávno, Batalion a dalších se můžete tešit ve slovenských rytmech na Skandál, Ako to prežijem nebo Komplikovaná.

Klasické koncerty uzavřou 17. prosince mladíci z UDG a Imodium. Dojde ke spojení partičky, která v Herálci vystupuje pravidelně a kapely, jež si odbude svoji premiéru.

Celou jedenáctou koncertní sezónu pak završí 25. prosince tradiční Štěpánská zábava se skupinou Normal 03.

Více informací naleznete na stránkách www.kdheralec.cz a na facebook.com/kdheralec.cz.
program podzim 2010:
18.09. MOGUL otevírací akce
02.10. OLYMPIC
09.10. VINOBRANÍ
30.10. HARLEJ
12.11. VISÁCÍ ZÁMEK + DUKLA VOZOVNA
20.11. KRYŠTOF
04.12. DIVOKEJ BILL + POLEMIC
17.12. UDG + IMODIUM
25.12. ŠTĚPÁNSKÁ – NORMAL 03

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.