Herní podzim s Piatnikem

Pro letošní rok si pro nás připravilo řadu herních novinek vydavatelství Piatnik. Několik z nich vám dnes stručně představíme. Jedná se převážně o dětské a rodinné hry.

ImageniusImagenius

7+/ 2-4 hráči

V pověstné kouzelnické knize Imagenia, mladého velmistra magie, se skrývá mnoho tajemných zaklínadel. Pro každé zaklínadlo jsou potřeba různé přísady. Jen málo učňů však dokáže přísady správně spojit dohromady a rozluštit kresby, které jejich propojením vznikají. Poznáte, který předmět vzniká před vašima očima? Pouze ti hráči, kteří nejrychleji spojí jednotlivé přísady a správně pojmenují vzniklé kresby, mohou kráčet ve šlépějích mladého Imagenia.

 

Imagenius

4mation4mation

6+/2 hráči

Hra s kostkami, která je skutečnou výzvou pro bystré a šikovné hráče!

24 modrých kostek, 24 růžových kostek a hrací plocha přímo v krabici – to je vše, co potřebujete k napínavému souboji. 

Kdo dokáže jako první položit své 4 kostky do vodorovné, svislé nebo diagonální řady? Ale pozor: při utváření řady můžete kostky přikládat pouze k naposledy položené kostce soupeře!

Připadá vám to jednoduché? Tak to pojďte zkusit!

 

4mation

Day & NightDay & Night

8+/3-5 hráčů

Je den anebo noc? V závislosti na denní době získáváte body buď za karty s nejvyšší, nebo s nejnižší hodnotou. Je však nepříjemné, že se denní doba může v průběhu jednoho kola několikrát změnit. Pouze ti hráči, kteří dokáží nejlépe posoudit strategii svých spoluhráčů a ve správný okamžik otočit kartu s časem, se mohou na konci hry těšit z největšího počtu hvězd.

 

 

Day & Night

 

Tik Tak Bum Chain ReactionTik Tak Bum Chain Reaction 

12+ / 2 a více

Výbušná hra s řetězením slov

Zábavná hra se slovy pro bystré hráče, tentokrát s překvapivými řetězovými reakcemi! Řetězec slov se nesmí přerušit a je třeba rychle vymyslet vhodný výraz, který se hodí do dané kategorie, která je ještě volná. Ale to se snadněji řekne, než udělá! Slovo, které má hráč vyslovit, musí začínat posledním písmenem naposledy zmíněného slova. Tikající bomba přitom udává rytmus a stará se o potřebné napětí a adrenalinové vzrušení. Spontánnost

a pohotovost jsou zde žádanější více než kdy jindy! A když dojde ke změně směru hry, jste opět na řadě dříve, než jste si mysleli. Jste připraveni?

 

Tik Tak Bum Chain Reaction

EQUINOXEQUINOX

8+/2-5hráčů

K oslavě rovnodennosti se schází na kraji panenského lesa různí magičtí tvorové. Zde se utkají v magických výzvách a porovnají své schopnosti. Jen tři nejlepší z nich vstoupí do legend a bájných příběhů, ostatní upadnou v zapomnění. A jen na vás záleží, kteří to budou.

Vaším úkolem je získat co nejvíce bodů sázením na magická stvoření, která se zúčastní turnaje. Předpověď vytvořená na začátku hry má větší hodnotu, než když vsadíte na poslední chvíli. Ale když se prozradíte moc brzy, mohou soupeři vyřadit vašeho oblíbence z boje. Vítězem se stává hráč, jehož sázky mají na konci hry nejvyšší bodovou hodnotu.

 

EQUINOX

 

Piatnik

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.