Pátek, 22.9.2023
KnihyKultura

Hlas do ticha

„Nezní to jako nikdo, kdo bydlí v Severn Oaks.“ 
Brandon se zachechtal. „To přece není jeho skutečný hlas, ne? Nebo jsi věřila, že se taky doopravdy jmenuje Nick Doe?“ 
„Co tím chceš říct, že to není jeho skutečný hlas?“ 
„Nahrává to přes software, který dokáže měnit hlasy,“ vysvětlil Brandon. „A i když říkám „jeho“, tak to klidně může být i ženská, že jo? Mohl by to být kdokoliv.“ 

Autorku mám načtenou a bohužel musím konstatovat, že Hlas do ticha je ze všech knih nejslabší. Možná je to proto, že na stejné téma jsem nedávno četla jinou knihu, která mi přišla lépe zpracovaná. Ale pěkně pomalu, nejdříve vám napíšu, jak to všechno začne… 

Hlas do ticha - recenzeTak trochu mi prostředí, ve kterém se kniha Hlas do ticha odehrává, připomíná stepfordské paničky… Ve vesnici čtvrť vyvolených, kterou obývají ty nejlepší, nejbohatší a nejaktivnější matky ze všech, co tam žijí. Jenže se nad nimi vznáší stín smrti jejich kamarádky a velmi oblíbené ženy v komunitě, Eriky. Policie případ uzavřela jako nešťastnou náhodu a přesně rok po její smrti se na Facebooku objeví příspěvek, který otřese jistotou a důvěrou v celé komunitě. Někdo, kdo zůstává v utajení, co rozhodl ukázat viníka Eričiny smrti a podezření začíná padat pávě na privilegované matky a jejich rodiny, pěkně na jednu po druhé… 

„Mám štěstí, že jsou holky ještě moc malé na to, aby pochopily, že se něco děje,“ prohlásila. 
„Jenomže bohužel to samé neplatí pro matky. Slyšelas o tom, co se stalo Mirandě? Zaslechla jsem, jak jedna máma vyprávěla ostatním, že ji donutili zaparkovat dole v ulici jako ostatní póvl. Měla z toho úplně škodolibou radost.“ 

Ze začátku jsem se dost ztrácela ve jménech. Byla tam hromada postav a než jsem si uvědomila a dala dohromady, kdo ke komu patří, tak mi přišlo, že se v ději ztrácím a měla jsem chuť několikrát knihu odložit. Ale odolala jsem, dočetla a nakonec nejsem nikterak zklamána, i když samotný konec byl takový nějaký, nedodělaný. Jako nemyslete si, jde o uzavřený a dořešený příběh, ale přišlo mi to nějakým způsobem nedotažené, nečekal na mě žádný wow efekt a ani bomba překvapení. Bylo to napsáno stylem, jak kdyby autorka psala seznam nákupu potravin domů. Bez emocí, prostě čisté konstatování a to mi k tomu příliš nesedělo. 

Tento příběh je ideální četbou pro ženy, které mají rády napětí, ale nemají rády složité vyšetřování. Líbí se jim prostředí zhýčkaných manželek, matek, které jsou spořádané a pečou ty nejlepší koláče pro své děti, angažují se ve všech možných sférách a možná skrývají pár malých tajemství. Jednoduše, Hlas do ticha je dle mého ideální pro fanynky Stepfordských paniček, protože se k nim snaží přiblížit, ale jestli se přiblížila – to už nechám na vašem rozhodnutí, až si knihu přečtete. 

Hodnocení: 75 % 

 

Název knihy Hlas do ticha
AutorJenny Blackhurst
ŽánrThriller
  
Nakladatelství Domino
Rok vydání2022
Počet stran328
ISBN978-80-7498-611-6
  
Nákup knihy www.dominoknihy.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Domino

Nakladatelství DOMINO vzniklo v roce 1997, což byla pro založení nakladatelství krajně nevhodná doba. Už vyhasl boom z počátku devadesátých let, kdy čtenáři nakupovali z čiré radosti, že si můžou pořídit dobrou knihu i jindy než ve čtvrtek, aniž předtím museli vystát dlouhou frontu.

I když to tenkrát mnozí považovali za nerozumný čin, navzdory všem (jistě dobře míněným) varováním jsme DOMINO založili. Věřili jsme totiž, že dobré knihy si cestu ke čtenáři vždy najdou. Anebo spíše naopak – že čtenáři neztratí zájem o dobré knihy. A právě takové jsme měli v úmyslu vydávat.

Mnohé se od té doby změnilo, základ však zůstává stejný: ve všech edicích se našim čtenářům snažíme nabídnout pouze takové knihy, které stojí za to číst.

Nakladatelství Domino je od roku 2019 součástí Albatros Media a. s., největší nakladatelské skupiny v ČR.

www.dominoknihy.czPalmknihy

Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Darina Krejčí

Jsem vášnivá knihomolka a máma na plný úvazek. (osobní blog)