Čtvrtek, 23.5.2024
HokejSport

Hokejové mistrovství světa do 18 let je téměř zde!

Ještě před tím, než odstartuje mistrovství světa seniorů, se fanouškům a skautům předvedou nadějní mladíci. Toto mistrovství je každoročně přehlídkou obrovských talentů a budoucích hvězd. Pro hráče se jedná o výbornou šanci se předvést před draftem do NHL a ukázat tak, co v nich je. Diváky tak čeká parádní podívaná, která startuje už 25. dubna ve finských městech Espoo a Vantaa.

České mužstvo před sebou bude mít spoustu neznámého. Jelikož se prakticky půlka stříbrného týmu z letního Hlinka Gretzky Capu rozprchla za oceán, hrál národní tým po většinu sezóny v odlišné sestavě. Ačkoliv se díky tomu trenéru Čermákovi ukázali různí hráči, kteří by jinak šanci nejspíš nedostali, tak kvůli tomu ztratil možnost si s očekávanými lídry osvojit herní systém. Mistrovství bude novinkou i pro zmíněného trenéra Čermáka, který vede osmnáctku teprve necelý rok. A poměrně neznámý je i odhad, jak by se mohlo českému týmu dařit. V “mini” turnajích v průběhu sezóny se střídaly dobré výkony s těmi horšími, a tak těžko říct, nakolik příjezd několika tahounů pozvedne české šance. V posledních přípravných zápasech se už hráči ze zámoří k týmu připojili, výsledky sice nebyly velkolepé, ale i tak si národní tým připsal tři výhry ze čtyř zápasů. Poslední otázkou bude stav Kanady, vzhledem k tomu, že kanadské juniorské týmy stále hrají play-off, některé jejich hvězdy nepřijedou, i když Kanada má vždy za jednu absenci dvě kvalitní náhrady. Naopak USA má své talenty už na konci dubna připravené, a tak vždy mají na zlato aspirující tým.

Kdo z českých hráčů by neměl uniknout vaší pozornosti? Ačkoliv je český tým v letošním roce nabitý velkým počtem nadějí, za pozornost bude určitě stát dvojice Adam Jecho – Tomáš Galvas. Oba dva jsou považováni za největší talenty ročníku 2006. Pokud se jim mistrovství vydaří, mohli by se ucházet o první kolo draftu NHL. Jecho je s 195 cm nepříjemných útočníkem, kterého je nesnadný úkol zastavit. Právě jeho výška je velkým lákadlem pro týmy NHL, které velmi rády vybírají urostlejší hráče. Naproti tomu Tomáš Galvas je naprostým opakem Jecha. Na obránce má poměrně střídmých 177 cm. Jeho doménou je ale útočná podpora a neuvěřitelné hokejové myšlení. Pokud tak ukáže svůj skvělý ofenzivní potenciál, může být jedním z nejzajímavějších hráčů turnaje. Celou sestavu národního týmu zjistíte zde ceskyhokej.cz.

Šampionát se bude hrát ve Finsku od 25. dubna do 5. května. Zápasy by mělo být možné sledovat na ČT sport. Pokud vás tedy zajímá budoucnost českého i světového hokeje, rozhodně si mistrovství nenechte ujít!

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.