Středa, 7.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Hora duchů

“Elize bylo do pláče, ale slzy nepřicházely. Cítila, jak se zase pomalu stahuje do sebe, a rázně tomu udělala přítrž. Ne. Pěkně si to všechno procítíš až do morku kostí. Tak snadno z toho nevyvázneš.
Z očí jí vyhrkly slzy. Za chvíli už hystericky vzlykala.”

Hora duchů je knihou, kterou jsem málem minula. Píšu málem, protože jinak bych vám na ni teď nesepisovala recenzi, že jo? Ale jsem hodně ráda, že nakonec jsem ji vzala do rukou a přečetla ji. Vyprávění v ní je složité, zamotané, plné lží, intrik, duchů a podivných událostí, které vám zamotají hlavu tím správným způsobem, donutí vás přemýšlet nad tím, co se v ději děje a nedá vám spát. Za mě je to naprosto skvělé čtení.

A o čem že to je? Děj se odehrává v malém městečku Limestone Creeku. Všichni se navzájem znají, proto, když se stane tragédie a čtyři dívky se ztratí v horách, rozjede se obrovská, pátrací akce, zapojí se nejen místní, ale také díky jedné velmi populární youtuberce i vzdálenější lidé, zapojena je policie, všechny složky záchranného systému, každý člověk, každý pes… Proč je to tak „horké“? Protože před několika lety se stalo něco podobného a dívky se nikdy nenašly živé a tomu se snaží všichni předejít.
Jenže co když je v tom něco víc? Co když to není jen obyčejné ztracení, ale dívky někdo unesl? Co když je někdo chce zabít? Co když je v tom zmizení zapletená samotná policie? Co když v tom je zapletený Hladový dědek? Znovuožívá noční můra všech obyvatel, znovuožívá strach o dívky ve městečku a rozjíždí se vyšetřování, které odkryje neskutečné momenty, o kterých si nejen obyvatelé městečka, ale také vy, čtenáři, nemysleli, že tohle se může stát…

Hora duchů - recenze„Nahoře ve skalách skrývá se lstivý vrah.
Hluboko v jeskyních číhá na dívčí smích.
Ten Hladový dědek, co má rád holčičky,
andělské lokýnky a hezké tvářičky.“

Děj knihy Hora duchů se odehrává v Tasmánii a musím říct, že les, buš a hory, které tam jsou popisovány, autor zvládl naprosto bravurně a mi se to líbilo. Slyšela jsem křik tasmánských čertů a cítila, jak mi každá ta muška nebo komár lítají kolem hlavy. 
A co je vážně podstatné, z knihy na vás dopadne síla moci. To, když si lidé, kteří mají určitou moc nad někým, myslí, že ji mají málo a že mnoho z nich je opravdu schopných jít do extrémů jen pro to, aby té moci a síly měli víc. Tady se ale ukáže, že rčení „Kdo chce moc, nemá nic“ je zatraceně pravdivé.

Líbil se mi pocit, že při čtení jsem měla nutkání, že čtu pomalu, že už potřebuju vědět, co se doopravdy stalo a děje. Nezajímaly mne jen zmizelé dívky, ale také osudy všech ostatních hrdinů, i těch, kteří se v příběhu jen mihli. Bavilo mne každé písmenko, každá stránka, vše.
Tuto knihu velmi ráda doporučím. A ještě něco, i zde se ukáže, že sociální sítě jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem.

Hodnocení: 100 %

 

Název knihy Hora duchů
AutorKyle Perry
ŽánrDetektivky, thrillery a horory
  
Nakladatelství HOST
Rok vydání2021
Počet stran430
ISBN978-80-275-0832-7
  
Nákup knihy www.hostbrno.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

HOST

Nakladatelství Host vydává především kvalitní českou a překladovou prózu, poezii, literární teorii i literaturu naučnou. Odborné publikace se zaměřují především na historii, sociologii, jazykovědu, osobnosti filmu i další obory. V posledních letech se velmi výrazně rozšířila řada překladové beletrie, severských kriminálních románů a thrillerů. Nově Host hledá kvalitní knihy i v oblasti žánrové (sci-fi a young adult) a dětské literatury. Relativně nedávno našla v Hostu přístřeší i prestižní edice Česká knižnice, která zájemcům nabízí kvalitní ediční zpracování děl českých klasiků. Naší cílovou skupinou jsou jednak lidé, kteří se zabývají literaturou „na vyšším stupni“ (studenti, učitelé apod.) a dále průměrně či spíše nadprůměrně nároční čtenáři, kteří se u knih chtějí bavit a odpočívat, avšak spotřební a braková literatura je pod jejich úroveň.

www.HostBrno.czPalmknihy

Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Darina Krejčí

Jsem vášnivá knihomolka a máma na plný úvazek. (osobní blog)