Hora mezi námi

recenze na knihu Hora mezi námi

Anotace – Jak dlouho tu budou uvězněni? Jak si obstarají potravu a přístřeší. Dramatický boj o přežití v extrémních podmínkách v nich probudí sílu, o níž neměli tušení… Podlehnou v mrazivé pustině zraněním těla a duše, nebo znovu uvěří v lásku?

Vlastní názor – Jak tuhle knihu popsat? Myslím, že slova jsou tak pomíjivá, a přece tak moc silná. Čekala jsem obyčejný survival příběh, něco na způsob Robinsona Crusoe. Výsledek mě však neskutečně zasáhl.

Nejsem moc technický typ, takže některým pasážím v příběhu jsem věnovala trošku větší pozornost.

Hora mezi námi obalVe chvíli, kdy se zřítí letadlo se čtyřmi pasažéry na palubě, z nichž jeden zemře ještě před pádem, začíná boj o holý život. Ben a Ashley se snaží v kruté zimě uprostřed vysokých hor přežít. Postarat se jeden o druhého a taky o čtyřnohého Napoleona. Vše komplikují velmi vážná zranění, takže to opravdu není nic snadného.

Příběh je plný bolesti, odhodlání, vzpomínek … Zaujaly mě příspěvky v podobě vzpomínek na Rachel, Benovu manželku, která na něj čekala doma. Netušila, kde Ben je. Netušil to dlouho ani on sám. Myslím, že si dost dlouhou dobu kladl za vinu, že nabídl Ashley místo v miniletadle. Popravdě, asi bych si to taky kladla za vinu.

Potěšil mě dobrý konec, i když … S velkým překvapením, které mě hluboce zasáhlo. Dokonce pár slziček ukáplo.

Tip na knihu jsem dostala od kamarádky, která tento příběh viděla ve filmové podobě v kině. A bulela u konce stejně jako já. Shlédla jsem i filmovou adaptaci, ze které jsem bohužel byla zklamaná. Držela se knihy poměrně slušně, ale byla tam spousta věcí změněná, a ani jsem z toho neměla tak dobrý pocit, jako právě z knihy. Kdyby vyšel film samotný, bez knižní předlohy, byl by super. Ale v tomhle případě bohužel platí pravidlo – kniha lepší než film

Pokud chcete s postavami prožívat všechno dobré i zlé, chcete se ponořit do příběhu, který vás vtáhne a vyplivne až na poslední stránce s poděkováním od autora, jděte do ní. Tahle kniha … Sakra, nedokážu najít správná slova. Zkrátka, tahle kniha je naprosto skvělá, že se čte skoro sama. Tajemství vznášející se mezi dvěma ztroskotanci, nejistá budoucnost vysvobození a návratu do civilizace, napětí, jak to s Benem a Ashley dopadne, vás nepustí. Rozhodně si knihu přečtěte. Opravdu stojí za to. Tahle publikace mi ukázala, že je třeba se v životě nevzdávat a jít si za svými cíli. Klást jednu nohu před druhou, pokračovat po té cestě až do posledního dechu.

 

 

Název knihy Hora mezi námi
AutorCharles Martin
ŽánrRomány, Pro ženy
  
Nakladatelství MOTTO
Rok vydání2017
Počet stran328
ISBN9788026709459
  
Nákup knihy www.albatrosmedia.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih databazeknih.cz

 

MOTTO

Motto je nakladatelství s pozitivním nábojem. Vydává kvalitní českou, převážně humoristickou beletrii a romány předních českých spisovatelek (Halina Pawlowská, Ivanka Devátá , Irena Obermannová, Barbara Nesvadbová). Objevuje i nové autorky (Eva Rýznerová, Michaela Klevisová) a uvádí na trh knihy nových žánrů, například foodwritingové romány Říkal jsi, Ti amo a Oběd v Paříži, které kombinují příběhy o lásce s recepty. Významnou součástí portfolia tohoto nakladatelství jsou kvalitní detektivky severských, anglických a amerických autorů. Nejen ženám jsou pak určeny tituly z oboru populární psychologie.

www.motto.cz

 

Palmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Tereza Jílková

Knihomol, snílek, fotograf, milovník seriálů a naprosto zcvoklý člověk v jednom dárkovém balení. (osobní blog)