Středa, 7.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Hradecký majáles odhaluje letošní program

Hradecký majáles poprvé hostí Anetu Langerovou, Marpa a No name Hlavními hvězdami Hradeckého Majálesu budou Marpo & Troublegang, Tomáš Klus, Horkýže Slíže, Mandrage, Jelen a No Name. Speciálními hosty pak budou zpěvačka Aneta Langerová či slovenská punkrocková skupina Inekafe. Již tradiční akce se bude konat v Šimkových sadech 21. dubna 2017. Vstupenky teď stojí 370 Kč. Jejich cena se ale bude zvyšovat. 

Českou zpěvačku Anetu Langerovou uslyší návštěvníci Hradeckého Majálesu poprvé, stejně tak českého rappera Marpa, kterého můžete také znát jako bubeníka kapely Chinaski. Svůj první majálesový set v Hradci předvede také slovenská skupina No Name. Těšit se lze také na další silné taháky – Tomáš Klus, Jelen, Mandrage nebo Rybičky48. Noční Grand show přiveze Marpo se svým Troublegangem, s nímž vloni dvakrát vyprodal pražské haly. Pro Majáles připraví speciální verzi, kterou nepůjde spatřit na žádném jiném festivalu v Česku. „Bude nám ctí představit Lone Survivor na Hradeckém Majálesu v plné parádě jako ve Foru Karlín,“ řekl Marpo.

I letos si návštěvníci užijí festival na tradičním místě. „Majáles a Šimkovy sady, to je nádherné spojení přírody, jara, zábavy a radosti. Krásné prostředí parku dodává Majálesu opravdu jedinečnou atmosféru a jsme moc rádi, že město Hradec Králové podporuje myšlenku majálesových oslav v centru města,” říká zástupce pořadatele Mirek Beránek. Stejně jako vloni, bude v areálu vytvořena velká odpočinková chill?out zóna, která se v roce 2016 stala velmi příjemným místem pro posezení s přáteli, odpočinek a občerstvení. Program Hradeckého Majálesu se odehraje na 3 hudebních pódiích s průřezem toho nejlepšího, co návštěvníkům nabízí aktuální česká scéna. Fanoušci se tak mohou těšit také na Horkýže Slíže, Inekafe, Wohnout, Vypsaná Fixa, Sto zvířat, UDG, Skyline, ATMO Music, Paulie Garand, Prago Union, Majk Spirit, Mydy Rabycad či Sebastian.

Doprovodný program Majálesu                                                                                                                                        V Hradci se připravuje mnoho doprovodných akcí. Ve středu 19. dubna změří síly studenti ve Florbalové bitvě škol. Ve čtvrtek 20. dubna, den před majálesovým koncertem, připravujeme na Tylovo nábřeží už od 10 hodin Majálesové nábřeží vysokých škol, kde organizátoři dávají prostor hradeckým vysokým školám prezentovat se před veřejností a budoucími uchazeči o studium.                                                                               Pro návštěvníky bude připraveno více než 100 aktivit, mezi nimi i střelecký trenažér, prohlídka okolního světa očima termokamery, ukázka života pod mikroskopem nebo imulace podroušeného stavu aneb opilecké brýle v akci. Bude možné stát se na chvíli rytířem či šlechticem nebo nevidomým. Připraveny jsou i hry zaměřené na motoriku a paměť nebo výzva uteč robotovi. Pro milovníky hudby je přichystáno bubnovaní s Afričany. Budoucí lékaři provedou dobrovolníkům měření krevního tlaku, odvážlivcům měření obsahu tuku v těle a výpočet BMI.                                                                                                                                                                             Ve čtvrtek 20. dubna už v 17 hodin začíná na Ulrichově náměstí sedmý ročník akce Hradec na bruslích 2017. Letos poprvé jsme připravili pro účastníky také doprovodnou aktivitu ve spolupráci se značkou Powerslide a firmou Hejduksport. Ta poskytne kompletní testovací sadu in-line bruslí Powerslide modelů 2017 k zapůjčení pro účastníky akce zdarma, součástí služeb bude taká servisní zajištění bruslí a vybavení. Samotná projížďka městem startuje jako obvykle v 18 hodin.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.