Pondělí, 2.10.2023
KnihyKultura

Hraničářův učeň – Ledová země (John Flanagan)

Hraničářův učeň - Ledová zeměrecenze audioknihy
Hraničářův učeň – Ledová země

Anotace
Will a Evanlyn plují do Skandie jako zajatci hrozivého kapitána skandijské vlčí lodi Eraka. Halt přísahal, že Willa zachrání, a udělá vše, aby slib dodržel – dokonce poruší přísahu hraničáře a král ho za to vypoví ze země. Horác, který rovněž chce jet hledat Willa, se k němu připojí a oba společně zamíří do Skandie přes Galiku. Cestou je neustále obtěžují potulní rytíři, neblaze proslulí jako lupiči a hrdlořezové. Horác však o bojování už něco málo ví a díky svým neobyčejným schopnostem začne brzy přitahovat pozornost rytířů a válečníků na míle daleko. Přijedou do Skandie včas, aby zachránili Willa před životem v otroctví?

Příběh Ledová země pokračuje tam, kde skončil Hořící most (recenze). Will a Evanlin byli uneseni Erakem a přes oceán převezeni do Skandie na palubě vlčí lodi. Během cesty je postihla strašlivá bouře, při které se zdálo, že palubě zahynou.

Naproti tomu Halt by strašně rád odjel ze země, protože dal Willovi slib, že si ho najde a přiveze ho zpátky domů. Ovšem jeho hraničářský slib ho svazuje a zakazuje mu odjet ze země. Ale to by nebyl Halt, aby něco nevymyslel.
Podaří se mu tak moc urazit samotného krále, že ten ho za jeho drzost vyhostí od hraničářů, a dokonce i ze země. To Halta neuvěřitelně zasáhne, ale taky mu to dá možnost splnit svůj slib a vydat se zachránit Willa a Evanlin. Na jeho záchranné cestě se k němu přidává Horác, kterému udělil požehnání sám jeho mistr a pustil ho na záchrannou výpravu.

Abych řekla pravdu, zatím byl tento díl neslabší. Co se týče akce, moc jí tam nebylo, stejně tak napětí. Ovšem John Flanagan se geniální spisovatel a proto se mu podařilo vytvořit skvostný příběh. Každá kniha, i každá série mají slabší i silnější pasáže. Ledová země je tou slabší částí v sérii o hraničářském učni.

Matouš Ruml opět dokázal, že se k této sérii naprosto skvěle hodí. Jeho hlas podtrhuje napětí knihy. Což převedl i v předchozích dvou audioknihách. Během poslechu jsem nezaslechla ani jedno zaváhání v hlase, či přeřekl. Opět byla audiokniha doplněna skvělým hudebním podkresem. Zvlášť úplně první tóny, ještě před příběhem, se až hrozivě podobají hudbě z Pána prstenů.

Audioknihu jsem měla puštěnou přes externí repráček a ne ve sluchátkách, jako obvykle, takže jsem mohla podrobněji zkoumat čistotu zvuku. Během poslechu jsem nezaznamenala ani šum, ani podezřelé zvuky. Zvuk byl čistý, neskákal, nešuměl, nezrněl. Audiotéka je viditelně mistr na audioknihy.

Jinak Hraničářova učně vydává nakladatelství Egmont, teď dokonce vycházejí znovu s naprosto úžasnými knižními obálkami.

Audioknihu mohu doporučit spíše mladším čtenářům a posluchačům, ale jsem si jistá, že by si ji užili i starší.

 

 

Název audioknihy:      Hraničářův učeň – Ledová země
Hraničářův učeň - Ledová zeměAutor:                          John Flanagan
Interpret:                     Matouš Ruml

Vydavatel:                   Audiotéka

Délka:                         8 hodin 38 minut

Kategorie:                   fantasy, sci-fi

E-shop:                       http://Audioteka.cz

  

Audiotéka  

 

Audiotéka 

Audiotéka.cz nabízí:

– 3500 audioknih ke stažení.
– Možnost bez rizika vyzkoušet službu i konkrétní audioknihu díky ukázkám a kapitolám zdarma.
– Online platební metody.
– Poslech okamžitě po nákupu, žádné čekání.
– Aplikace pro mobilní telefony zdarma (iPhone, Android, Windows).
– Moje Polička – zakoupené audioknihy dostupné vždy a odkudkoliv na serverech.
– Uživatel si buduje vlastní virtuální knihovnu, má možnost opakovaného stažení

 

 Audiotéka

Autorčin blog

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Tereza Jílková

Knihomol, snílek, fotograf, milovník seriálů a naprosto zcvoklý člověk v jednom dárkovém balení. (osobní blog)