Hudební festival Yanderov 2011

Hudební festival Yanderov 2011Festival podporující začínající kapely, mladé hudebníky a další amatérské umělce z celé České republiky. Takový bude již 16. ročník festivalu Yanderov 2011, konající se tradičně v přírodním areálu mezi Chrudimí a Slatiňany. Letos začíná 1. a končí 4. července 2011. A jako obvykle na něj bude volný vstup.

“I na letošním Yanderově bude zachována osvědčená dramaturgie festivalu, to znamená tři až čtyři začínající a jedna známější skupina každý večer. Festival je určen především mladým začínajícím hudebníkům, zařazením známějších umělců sledujeme vedle snahy o zvýšení posluchačského zájmu také možnost zprostředkovat hudebníkům přímou konfrontaci se zkušenějšími kolegy,” řekl dramaturg festivalu Jan Axmann z pořádajícího občanského sdružení Yanderov.

Jedinečnost festivalu Yanderov spočívá v časovém rozsahu, termínu konání, prostředí, šířce dramaturgického záběru, různorodosti věku návštěvníků a v neposlední řadě maximálním zapojením dobrovolníků, návštěvníků i účinkujících do realizace akce.

Vstup na festival, který každoročně zahajuje prázdniny na Chrudimsku a těší se velké popularitě, je navíc zdarma,” dodala tisková mluvčí festivalu Leona Hniličková.

Program začíná denně v 16:00 hodin a končí v “cca” 23:59 hodin. V pěkném přírodním areálu u řeky Chrudimky je možné stanovat, umýt se, samozřejmostí je občerstvení.

Místo konání festivalu: přírodní areál fotbalového hřiště Janderov (u vycházkové turistické trasy Chrudim – Slatiňany), GPS: 49°55’57.382″N, 15°48’47.306″E
Pořadatel festivalu:  o.s. Yanderov, Dvořákova 375, 537 01 Chrudim, email: yanderov@gmail

Vlakové i autobusové spojení z Chrudimi:
Pěšky po turistické stezce z nádraží proti proudu řeky Chrudimky směr na Slatiňany cca 30 minut.
Dostupnost autem:
Z Chrudimi po hlavní silnici směr Slatiňany, cca 500 metrů za koncem města odbočkou vlevo.

Mapa Yanderov

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.