Úterý, 16.7.2024
KnihyKultura

Italské léto

Spisovatelka Jennifer Probstová je primárně známá svými peprnými romancemi, které si u čtenářek získaly velkou oblibu. V novince nazvané Italské léto od tohoto žánru upouští a uchyluje ke společenskému románu, aby nabídla příjemné čtení pro ty, kteří erotiku v románech zrovna nemusí. 

Sofie je matkou Francescy a ta má dceru Allegru. Seznamte se s nimi, jsou to ženy z jedné americké rodiny s italskými kořeny. Francesca je typická workoholička, svůj život podřídila práci a své dceři se nevěnuje tak, jak by měla. Zabezpečila ji po materiální stránce, ale ta citová je vyprahlá. Allegra stojí na prahu dospělosti a je samostatná, přesto matku potřebuje, ta ale není nikdy přítomná, když je třeba. A Sofie? Snaží se tmelit rodinu, v níž výrazně chybí mužský element, ale sama má problémy zdravotního rázu. Možná by problémy pomohl vyřešit rodinný výlet do země, odkud pocházejí, do Itálie. Vydají se do majestátního Říma i romantického Toskánska, aby zpevnily vzájemné vazby. Podaří se to?

Italské létoPokud vás trápí obavy, že autorka pojede na své osvědčené vlně eroticky laděných románů a zahrne vás přehršlí lechtivých scén, můžete si vydechnout. Jennifer Probstová se tentokrát inspirovala svou vlastní rodinou; také její kořeny sahají do Itálie, kam se vydala se svou matkou a dalšími ženami z rodiny, aby poznala krásy temperamentní země. Přestože čtenářky, co se milostných vztahů týče, nenechá tzv. „na suchu”, drží se při zemi a nabízí spíše umírněnou, jemnou dávku romantiky, takovou, jakou od letního příběhu čekáme.

Román Italské léto je plný slunce, rozpálené dlažby a především dobrého jídla, jehož popisy ve vás vyvolají chuť dát si poctivou italskou pizzu a ke cappuccinu si vychutnat šťavnatý sladký dezert. Jennifer Probstová skloubila cestování po Itálii a poznávání tamní kultury a zvyků s rodinnou tématikou. Nastínila složité mezigenerační vztahy, které jsou obzvlášť náročné, pokud se jedná o ty mezi matkami a dcerami. V případě Allegry popsala vývoj vzpurné, téměř dospělé dívky, která bojovala s city a emocemi vůči matce. Někdy působila jako teenager, jemuž byste nejraději dali jednu výchovnou, jindy jste ji docela chápali. Také Francesca ušla velký kus cesty, aby se oprostila od toho, co od ní čekají druzí a našla sama sebe a možná také lásku.

Jennifer Probstová tentokrát potěší zejména milovníky cestování a rodinných vztahových propletenců. Její román není žádnou složitou četbou, ale příjemným oddechovým počinem, v němž hlavní (terapeutickou) roli hraje nespoutaná Itálie se všemi typickými aspekty.

 

Název knihy Italské léto
AutorJennifer Probstová
Žánrromán pro ženy
  
Nakladatelství Ikar
Rok vydání2022
Počet stran392
ISBN978-80-249-4796-9
  
Nákup knihy www.knizniklub.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

 

Ikar

Nakladatelství IKAR je orientováno především na ženské čtenářky, kterým nabízí romance, společenské romány a memoáry, kuchařky nebo rádce; zajímavým projektem je i řada historických biografií z Habsburské monarchie. Mezi zavedené a celosvětově úspěšné autory Ikaru patří Danielle Steel, Joy Fieldingová, Rosamunde Pilcherová, Barbara Woodová, Erich Maria Remarque, Lion Feuchtwanger či Johannes Mario Simmel; z českých autorů např. Klára Janečková, Hana Marie Körnerová.

www.ikar.czPalmknihy

Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Barbora Javorková

Knihovnice tělem i duší. (osobní blog)