Ivo Jahelka – Písničky zpod taláru

Ivo Jahelka, ZajiCzech (c) 2008Do Kulturního domu Hronovická v Pardubicích zavítá 11. února 2009 s pořadem “Písničky zpod taláru” zpívající právník Ivo Jahelka. POZOR – AKCE JE ZRUŠENA!

“Je to už hodně dávno, co mi tuto přezdívku vymyslel známý bavič Petr Novotný. Bylo to v době, kdy ještě nebyl tak slavný a tlustý,” vysvětlil Ivo Jahelka. “Bylo to v době, kdy jezdil jako konferenciér se skupinou Fešáci, s nimiž jsem jako host občas vystupoval,” poznamenal zpívající právník.

“Zpočátku se mi toto označení moc nelíbilo. Připadalo mi to, jako kdyby přijel cirkus a lákal na mluvícího lachtana. Časem jsem si na to ale zvykl, i když označení zpívající je hodně nadnesené. Je totiž hodně právníků, kteří zpívají lépe než já,” řekl Ivo Jahelka.

“Pak jsem ale po čase přemýšlel o tom, že bych si svou přezdívku měl patentovat, aby mi ji nějaký jiný právník neukradl, protože dneska se krade všechno. Byl jsem na jedné akci, kde moderátor zkoušel publikum, kdo přijde na pódium a pravil zpívající právník. A v tom se z publika ozvalo Vlasta Parkanová,” vylíčil advokát z Jindřichova Hradce, který se snaží ze “suchého, nezáživného a smutného práva vydolovat humor”. “Pro člověka je prospěšné se zasmát, nejlépe cizímu neštěstí. A smích údajně prodlužuje život,” doplnil.Ivo Jahelka, ZajiCzech (c) 2008

“Neustále pátrám v úředních lejstrech, které mají svůj zvláštní druh češtiny. Všechno, co zpracovávám, má ovšem pravdivý základ,” nechal se slyšet Ivo Jahelka.

Přestože se nerad zabývá mediálně známými kauzami, alespoň dvě z nich v Pardubicích zazpíval. Jedna pojednávala o úprku Radovana Krejčíře, druhá o aféře, kdy advokátka měla pohlavní styk se svým klientem přímo ve vazební věznici za asistence skryté kamery a tichého sledování místních “bachařů”.
Na přetřes přišly i vtipné historky, které souvisely s vypořádáním majetku, řízením o uznání otcovství, sousedskými třenicemi či rozvodovým řízením.

“Manželka dělala takové ksichty, že na intimnosti jsem přestal mít chuť a šel raději do hospody. Tak jsem se stal notorikem,” četl ze soudního spisu Ivo Jahelka. “Odpůrce zabírá v posteli místo někomu, kdo by si to zasloužil víc,” přidal další perličku.

“Není pravdou, že bych policistu chytila za přirození. Jako matka pěti dětí přeci poznám, co mám v ruce,” uzavřel.

  

Kdy: 11. února 2009 od 19 hodin
Kde: KD Hronovická, Pardubice
Pořadatel: Agentura Pierre

Více na www.ivojahelka.cz a www.agentura.cz.

Foto: ZajiCzech (c) 2008

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.