Úterý, 28.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Já, matka – Léto v plném proudu

Já, matka (kresba Dita Korbelová)

Ahoj přátelé,

po týdnu se opět hlásíme s prckem. Opět se stalo několik věcí, které byly pro mého syna poprvé. Jako první a pro něj největší zážitek, bylo koupání v bazénu.

Bych nevěřila jaký je to vodník a jak si užíval. Díky skvělému počasí jsme vyrazili k mé mamce, která má zahradu a bazén. Do velkého si ovšem Jiříček netroufl. Když jsem mu namočila ruku, sykl a hned ji stáhnul – studené matko! Tak jsem mu nafoukla malý bazének, do něj jsme natočili dva kýble teplé vody, a když jsem jej chtěla vzít na chvilku z vody ven, hysterický jekot. Posadila jsem jej zpátky a bylo po pláči. Musela jsem jej zabavit na tak dlouho, až začal v sedě usínat a díky tomu se Jiříček mohl vytáhnout, zabalit do ručníku a nechat hezky odpočívat. Jedno tedy ověřené mám – nemá rád jen vanu, miluje vodu všeobecně a tím pádem, až poroste, máme jisté plány na léto – najdete nás pokaždé někde u vody.

Druhá věc, která byla jeho poprvé – návštěva cyklistických závodů. V neděli jsme vyjížděli o půl sedmé ráno do slovenského města Žiar nad Hronom, kde se konalo spojené mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice. Jako velká fanynka Petra Sagana a Jiříček jako budoucí Sagan jsme nemohli chybět. Přítel vypočítal, že cesta trvá cca 3 hodiny, start závodu je v 10 dopoledne, takže o půl sedmé stačí vyjet. Vše jsem připravila, všechny sbalila a vyrazili jsme. Jaké „úžasné“ překvapení nás čekalo při cestě na místo. Protože je to závod na silnici, byla většina silnic uzavřena a objížďka nás vedla přes Malou Fatru. Dvouhodinová objížďka! Takže místo tří hodin jsme jich strávili v autě pět, ale stálo to za to. Sice jsme nestihli start, za to jsme stihli průjezd cílem a moc nás potěšili výsledky. Náš kamarád Pepa Černý si dojel pro druhé místo za ČR. Perfektní výkon. Navíc jsem od jeho maminky získala informaci, že nejlíp se člověk opálí, pokud chová králíky a různá domácí zvířata a musí přehazovat seno. Při práci to opálení doslova skáče na dotyčného samo. Takže si prý mám přijít udělat brigádu, abych získala požadované opálení.

Při zpáteční cestě jsme se snažili vyhnout té objížďce, ale naštěstí v 16 hod otvírali zavřené silnice, takže už vše šlo jako po másle. Když si vezmu, že jsme v autě na cestě strávili 9 hodin, jsem nadšená, jak to malý Jacek zvládnul. Prospal většinu času. Zlaté dítě! Závod si sám o sobě užil, koukal z náručí dědy a sledoval, jak cyklisti projíždí cílem. Aplaus, který následoval, když projel Peter Sagan prosmál. No, nekecám, usmíval se jak měsíček na hnoju. Spokojené dítě, maminka, tatínek, dědeček… Nic nám nechybělo.

A vám přeji, ať jsou všechny dny takové, jaké si přejte. Plné pohody a sluníčka.

Jacek 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Darina Krejčí

Jsem vášnivá knihomolka a máma na plný úvazek. (osobní blog)