Já, matka – O všem a o ničem

Já, matka (kresba Dita Korbelová)

Ahojte,

když sumíruju, tak malý musí chodit pravidelně celkem k pěti specializovaným doktorům. Ale už to není pravda! Dneska jsme se jednoho zbavili. Sice je to ten „nejméně“ podstatný doktor, ale přesto je to takový oddych, jeden kámen mi spadnul ze srdce, zbývají čtyři. 

Malý je už delší dobu na příkrmech a včera jsem poprvé vyzkoušela přesnídávku s piškoty. Říkala jsem si, jak nebude mít skvělou svačinku, něco nového, bude spokojený a pořád jsem si to obhajovala, jak je to super volba. No, takže to tak super volba nebyla. V deset hodin dopoledne dostal svačinku a přestal plakat ve čtyři odpoledne. Lidi, takové bolení bříška, to jsem u malého snad ještě nezažila. Nezabíralo absolutně nic. Jen jízda kočárem, ale to jsem s ním byla pouze 15 minut, protože byla u nás doslova průtrž mračen, Jiříček byl sice v kočáru v suchu pod pláštěnkou, ale se mnou už to bylo horší. Od dnešního rána smrkám, kašlu a mám knedlík v krku. Paráda.

Ovšem, pozor! Víte, co je paráda? Včera porodila malého Vojtu moje nejlepší kamarádka. Vojtík se narodil s váhou 3800 g a délkou 53 cm. Pořádný chlapák. Jsem na ni tak pyšná. Jiříček má dalšího kamaráda, jen je škoda, že bydlí 400 km daleko od nás. Na druhou stranu jsem říkala, že to bude aspoň pořádný důvod k výletu. Možná k častějším výletům. Já byla z toho tak na měkko, že jsem si říkala, jestli náhodou tajně nechci druhé dítě. Jsem zvědavá, jestli mě to bude držet i za dva roky. Nebo je ta moje měkkost zatím jen hormonální.

Jak jsem vám vyprávěla o rehabilitacích, tak zítra jdu pro cvičební balon, který budu s malým používat doma. Není to tak, že bych se najednou rozhodla více cvičit, ale počkejte si na fotky. Pak pochopíte. Malý si to vysloveně užívá, na balonu se směje od ucha k uchu, a když jej tam sundáme, tak se spustí srdceryvný pláč, jak moc chce zpátky. Jsem zvědavá, jestli ho to bude bavit i doma. Potom vám dám vědět.

Jak vidíte, nic důležitého se u nás zas až tak neděje, každopádně věřím tomu, že jednou přijde pořádná pecka, ze které si všichni sednem na zadek. 

Mějte se krásně!

Jacek

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Darina Krejčí

Jsem vášnivá knihomolka a máma na plný úvazek. (osobní blog)