Já, matka – Švestková šťáva

Já, matka (kresba Dita Korbelová)

U nás doma je švestková šťáva něco jako hobzinky pro Gumídky – znáte je, to jsou ti skákací méďové, kteří jsou děsně roztomilí.

No, každopádně, když to řeknu tak nějak zaobaleně, malý prostě neuměl vykonat „velkou“ potřebu. I když hlídal tatínek, maminka se nemohla vůbec nikam vzdálit, nedej bože jít na pokec s kamarádkami, protože když začal tlačit, byl celý rudý v obličeji a plakal a plakal a nebralo to konce. Jelikož můj chlap je tak trochu poseroutka, musela jsem já použít kamarádku rourku a bylo po problému. Ale pořád mi to v hlavě neštymovalo, říkala jsem si, že je to přeci sedmi měsíční chlapák, který by tohle podstupovat nemusel. Musí něco existovat… Vyzkoušela jsem všechno, od rady „bab kořenářek“ až po doktorčiny rady. A nic. Nedávno jsem se seznámila s jednou holčinou, která měla nemlich stejný problém a vyřešila ho jednoduše. Koupila švestky, uvařila, šťávu dala vypít mimču a od druhého dne obrat k lepšímu. No, není boha, aby to u nás nefungovalo. Když jsem vběhla do obchodu, tak k mému zklamání, žádné švestky. Ale no ták! Je květen, někde být musí. Voilá! Byly. Třetí obchod a úspěch. Rovnou jsem vzala celé dvě kila. Jelikož malý je jedlík i „pijan“, neměla jsem problém do něj tu šťávu dostat. První den… Co myslíte? Nic! Asi dělám něco blbě… Od druhého dne mám překvapení v každé druhé plíně, naprosto usměvavé miminko, které brečí jen v případě, že právě udělal další překvapení.
Zvolejte třikrát sláva švestkové šťávě a kamarádce Lence!

Oka, možná je to pro někoho článek „o ničem“, ale možná se mezi vámi, čtenáři, najde někdo, komu bude ku prospěchu. A možná se teď najde i někdo, kdo se raduje stejně jako já. Nejen, že tohle je velký pokrok, ale také už malý úspěšně drží takovou tu flašku s držátkem a umí pít sám. A to je taky úspěch.

Když vidím každou chvíli nějaké ty pokroky, tak si v duchu říkám, že za chvilku bude čas na druhé dítě, abych to všechno viděla a zažila ještě jednou.

Přikládám fotku, kterou jsem si osobně nazvala: „Ty brďo, mamko, ty nás fotíš?“ Protože fotka švestkové šťávy by byla už úplně o ničem! 

Mějte se krásně!

Jacek 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Darina Krejčí

Jsem vášnivá knihomolka a máma na plný úvazek. (osobní blog)