Jak se žije v Nairobi

Jak se žije v Nairobi, foto: Jakub KameníčekV pátek, 2. prosince 2011 od 18:30 ve Vodních zdrojích Chrudim bude o životě v keňském hlavním městě přednášet afrikanistka, naše bývalá diplomatka Marie Imbrová, která v Nairobi prožila tři roky života. Dodnes se tam pravidelně vrací. Během pobytů v Africe se z ní stala sběratelka afrického umění a dnes pomáhá africkým umělcům vystavovat a prodávat jejich díla v Evropě i Americe.

 

V Nairobi také působil český sochař F.V. Foit (1900 – 1971), kterého, spolu s manželkou, do Keni zavála nepřízeň osudu. Společně vyrazili v roce 1947 na expedici do Afriky, během níž modelovali tváře různých etnik a sbírali domorodou hudbu. Sběry posílali Náprstkovu muzeu v Praze. Po únoru 1948 jim však nebyl umožněn návrat do vlasti, kde na ně čekala jejich malá dcera. F.V. Foit v Nairobi vyučoval na Kenyata College a byl učitelem řady africkým sochařů.

V přednášce se dozvíte kde v Nairobi uvidíme jeho díla, ale především o životě v něm. Která místa při návštěvě Nairobi nesmíte minout, kterým je lépe se vyhnout, ale i kde potkáte nejlepší prodejce korálků. Africké šperky budou k vidění a částečně i ke koupi.

Rezervace je možná také 723 004 397 nebo gutzer@centrum.cz.

Akce se koná díky finanční podpoře Města Chrudim.

Další informace na www.imbrova.cz.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.