Neděle, 19.5.2024
KulturaOstatní kulturaVýstava

Jak se žilo v Bohaté čtvrti

Jak se žilo v bohaté čtvrtiVíte, jak se žilo v Chrudimi v minulých stoletích? Přijďte se podívat na výstavu, která Vás seznámí s výsledky záchranného archeologického výzkumu, který proběhl v Hradební ulici v dubnu až září roku 2006 před stavbou obchodního a bytového centra Balustráda.

Výstava je k vidění v Regionálním muzeu v Chrudimi do 16. května 2010.

Při výzkumu archeologové objevili zachované zbytky suterénů středověkých domů, které dokumentovaly vývoj od provizorní dřevěné zástavby z konce 13. století ke kvalitním domům z kamene a malty. Odkrytý sklep ze 14. století představoval zatím nejstarší obytnou kamennou stavbu objevenou v Chrudimi. Pohled do nejstarších dějin našeho města i mnoho dalších zajímavostí z každodenního života chrudimského měšťana ve středověku a raném novověku uvidíte na výstavě Jak se žilo v Bohaté čtvrti.

K výstavě je připraven přednáškový cyklus pro širokou veřejnost a výukový program pro žáky 2. stupně ZŠ a SŠ názvem Jak se žilo v Bohaté čtvrti aneb od odpadní jímky k hodovnímu stolu. Děti se při něm prostřednictvím jedné prastaré odpadní jímky z Hradební ulice například dozví, co se všechno mohlo objevit na hodovním stole bohatého chrudimského měšťana v 16. století, jaké neduhy ho trápily nebo čím si krátil zimní večery.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.