Úterý, 5.12.2023
Ostatní volný časVolný čas

Jak si vybrat tu nejlepší stavební firmu pro svůj dům?

Stavba nového domu je obrovská zodpovědnost a stres. Většina lidí si na to potřebuje sjednat firmu, která se postará o všechno. Jistě slyšíte o hororových historkách od lidí, kterým firma udělala jen polovinu práce a zmizela, nastavila rozpočet o dvojnásobek apod. Nic takového jistě nechcete, a proto si musíte firmu vybrat velmi opatrně. Poradíme vám, jak na to.

Začněte vybírat s dostatečným předstihem

Na výběr firmy byste měli mít dostatek času. Kvalitní firmy nebudou mít volno ihned a s tím musíte počítat. Zárukou je ISO kvality 9001, které vám snadno ověří profesionalitu společnosti. Předem si můžete vyzkoušet také dobrou komunikaci s firmou, ověřit si ceník a musíte také vědět, že vám mohou garantovat termín. A to nepůjde, když nebude vše naplánované měsíce předem.

Volte jen mezi ověřenými firmami

Reference od zákazníků jsou velmi důležité. Ještě lepší je, když se spolehnete na doporučení od přátel nebo rodiny. Kontaktujte zákazníky a vyptávejte se, jak probíhala spolupráce s firmou. Ptejte se také, jestli měli všechno potřebné náčiní. Pomocníkem jsou uhlové brusky a mnoho dalšího vybavení, které musí mít k dispozici. Bez nářadí a kvalitní pracovní síly neproběhne stavba bez problému.

Dávejte si pozor na znění smlouvy

Kvalitní firma vám poskytne záruku na kvalitní odvedenou práci. Ručit by měli také za své dodavatele. Ve smlouvě o dílu byste měli najít detailní popis toho, jak bude stavba probíhat, termíny, vaše požadavky a rozpočet. Mezi základní body, bez kterých se rozhodně neobejdete, patří:

  • rozsah stavby včetně detailů,
  • rozpočet,
  • termín zhotovení,
  • kvalita materiálu (a jeho rozpis).

Nechte si srovnat nabídky

Bez ohledu na to, jaké specialisty hledáte, si musíte udělat srovnání. Oslovte více firem, které dělají kompletní stavbu. Možná ale budete potřebovat i jednotlivé odborníky, např. specialisti na odhlučnění domu se vám budou zaručeně hodit. Firma by si od vás měla vyžádat projekt a nejrůznější detaily, pokud bude mít o zakázku vážně zájem. Nevybírejte jen podle ceny, ale podle celkového jednání a komunikace.

Zdroj obrázku: phoderstock / stock.adobe.com

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.