Neděle, 5.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Jaké sportovní doplňky byste měli mít ve skříni?

Sportovní doplňky tvoří stejně důležitou součást šatníku jako oblečení. Proto byste se před jejich nákupem měli zamyslet a zvolit doplňky vysoké kvality, abyste je mohli používat řadu let a zboží splňovalo vaše požadavky.

Nákrčník – ideální šátek pro sportovce

Ve skříni musíte mít po celý rok nejen oblečení, ale také menší sportovní doplňky. Velká teplá vlněná šála? Pro mnohé z nás je to bezesporu jedna ze základních součástí podzimního a zimního oblečení. Jak z ní ale udělat něco více funkčního, univerzálního a pohodlného? Nahradit ji nákrčníkem. Nejlépe z merino vlny. Běžná šála zabere hodně místa a není příliš vhodná pro aktivní pohyb: omezuje při pohybu a může se rozvázat v nejméně vhodnou chvíli, kromě toho vlivem vlhkosti ztěžkne a je nepříjemná na dotek. Na druhou stranu nákrčník zakryje celý krk a může přikrýt i část obličeje. Vůbec neomezuje při pohybu, nelze ho ztratit a kromě toho ho můžete v horkém počasí využít také jako pokrývku hlavy. Jaký materiál je vhodné zvolit? Nejlépe merino vlnu, která je lehká, měkká a má skvělé termoregulační vlastnosti. Pokud přemýšlíte, co musíte mít v šatníku po celý rok, určitě si nákrčník napište si na seznam.

Pokrývka hlavy

Někdo nosí bavlněnou nebo vlněnou čepici, jiný kšiltovku, nebo ti, kdo nepatří mezi příznivce pokrývek hlavy, použijí v krizových situacích nákrčník nebo kuklu. Čepice se může hodit nejen v zimě, ale také na jaře, kdy je večer chladno, a někdy i v létě, pokud se rozhodnete odejít z domu ještě před svítáním. Proto se také bavlněná čepice oblíbené barvy zdá být nejuniverzálnější možností. Bez ohledu na roční období ji můžete vždy vzít s sebou a určitě nebudete litovat, když se počasí nečekaně zhorší nebo když půjdete večer běhat za soumraku.

Termoprádlo – nutnost na zimu

Každý milovník a každá milovnice pohybu uznají, že termoprádlo patří k oblečení, které je mezi sportovními doplňky naprostou nutností. Pokud chcete zvolit co nejuniverzálnější komplet, který se bude hodit zároveň v zimě, na podzim i na konci jara, určitě se vyhněte těm nejteplejším i nejtenčím termokalhotám a termotričkům. Zvolte střední variantu, abyste si mohli výhod tohoto vynálezu užívat co nejčastěji. Termoprádlo je většinou velmi tenké, proto se praktická souprava vejde i do té nejplnější tašky. Pokud si nejste jisti počasím na pár dní dopředu, a zároveň máte omezenou kapacitu zavazadla, bude mnohem vhodnější nechat doma náhradní svetr a přibalit termoprádlo.

Nezbytné sportovní doplňky – batoh nebo taška

Když je řeč o sportovních doplňcích, neměli bychom vynechat ani tašku nebo batoh. Je to další univerzální věc, která se hodí bez ohledu na počasí, denní dobu a roční období. Když si chcete pořídit toto příruční zavazadlo, měli byste zejména zvážit, zda raději nosíte batoh nebo sportovní tašku. Zatímco pánské a dámské batohy jsou praktičtější z hlediska dopravy, mohou být pánské i dámské sportovní tašky prostornější. Dalším parametrem je obsah našeho zavazadla. Není třeba zdůrazňovat, že jeden středně velký batoh nebo taška se hodí zároveň během několikahodinových tréninků na čerstvém vzduchu i v posilovně, u bazénu nebo na lezecké stěně, při jednodenních výletech či také během několikadenních cest. Proč zvolit střední velikost? Pokud chcete mít co nejuniverzálnější zavazadlo, je nejlepší vybrat objem asi 26–35 litrů. Do takového zavazadla se vejde mnohem více věcí než do malého městského batohu a využijete ho mnohem častěji než v případě obrovské 60 nebo 70litrové krosny.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.