Středa, 21.2.2024
KulturaOstatní kulturaVýstava

Jazz-World-Photo

Jazz-World-PhotoJazz-World-Photo – pod tímto názvem se skrývá první společná výstava profesionálních fotografů z různých koutů světa, jejichž vášní je JAZZ! Každý z nich zastoupen vždy jedinou fotografií!

Mezi čtyřiceti sedmi snímky je k vidění vítězná FOTOGRAFIE ROKU 2012 Chick Corea Pavla Korbuta z Ruska (cena udělená Jazz Journalist Association), ale také čerstvě oceněná fotografie Roberta Ragana (basista slovenské kapely Pacora Trio, účastníků předloňského Jazzince) a další zajímavé „lahůdky” z prostředí jazzových koncertů.

Tato unikátní prezentace se stane po Trutnovu putovní a jistě oblétne mnoho dalších zemí, neb již v samotném zárodku vzbudila velkou pozornost a zájem dalších evropských jazzových festivalů. Autora projektu Patricka Marka měli možnost poznat pravidelní návštěvníci našich vernisáží v budově městského úřadu v roce 2009, kde příjemně překvapil propojením motivů vážek a jazzu (Křehké vibrace).

JAZZ-WORLD-PHOTO zahájila trojici doprovodných výstav hudebního festivalu Jazzinec a zůstane ve výstavním prostoru Městského úřadu až do 15. února. Vystřídá ji výběr vzrušujících fotografií z 60. let Pavla Váchy (Jazzové vzpomínky 21. 2. – 19. 4.) a poté Tóny jazzu – (Jazzinec z let 2009 – 2013) trutnovského fotografa Jaroslava Jirmana (od 25.dubna).

Milovníci prchavých okamžiků a vypjatých emocí uspořádali skutečnou hostinu pro nadšence stejného druhu, vítejte v oparu atmosféry této hudební kultury!

Jazz-World-Photo

Více na www.jazzinec.cz a www.jazzrock.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.