Úterý, 16.4.2024
FotbalSport

Jde do tuhého. Slavia se v Lize mistrů utká s Interem

Stejně jako podzimní část ligové soutěže, tak i skupinová fáze Ligy mistrů se pomalu ale jistě blíží ke svému konci. Slavii čekají poslední dva zápasy, ve kterých půjde o všechno. V prvním z nich, a to zřejmě v doposud nejdůležitějším, Slavia v Edenu přivítá Inter Milán.

V prvním vzájemném zápase Slavia podala na San Siru výborný výkon. Dostala se do vedení a to držela až do závěrečných minut. Bohužel se domácím podařilo v nastavení vyrovnat a oba týmy braly po bodu. V dalším průběhu skupiny F podávali Pražané skvělé výkony proti oběma gigantům – Dortmundu i Barceloně. V obou domácích zápasech sehrála Slavia více než vyrovnanou partii, nicméně bodově vyšla naprázdno. Až v odvetě s Barcelonou se sešívaní dočkali. Na slavném Camp Nou zazářil brankář Kolář a zápas skončil 0:0. 

Středeční zápas bude pravděpodobně klíčovým. Slavia je v tabulce se dvěma body na čtvrtém místě, o 2 body zpět za třetím Interem. Oba týmy jsou si dobře vědomi toho, že třetí místo ve skupině zaručuje postup do jarní fáze Evropské ligy. Slavia by ráda na tuto metu dosáhla, ale ve středu na domácím hřišti musí bezpodmínečně zvítězit. V posledních skupinových zápasech se totiž Slávisté představí na horké půdě Dortmundu, zatímco Inter doma přivítá Barcelonu.

Zda se Slavii podaří získat tříbodový zisk a uživit tak naději na postup do jarní pohárové Evropy, budeme sledovat ve středu 27. listopadu od 21 hodin. Zápas ze Sinobo stadium bude živě vysílat O2 Sport.

foto: standard.co.uk

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.